UD

Badanamu – 1 lekcja języka angielskiego z POLSAT JimJam

Badanamu – 1 lekcja języka angielskiego z POLSAT JimJam

Witajcie w Akademii Badanamu!

Bez tytułuWpadające w ucho piosenki, proste rymowanki, sympatyczni bohaterowie i duża dawka dobrej zabawy – to sprawdzony przepis na naukę angielskiego.

Dzięki edukacyjnej serii „Badanamu” emitowanej na kanale POLSAT JimJam, dzieci łatwo przyswoją podstawowe słownictwo związane z rodziną, żywnością czy zwierzętami. Tymczasem bohaterowie serii – Miś Bada, sówka Abby i Mimi – wraz z kanałem POLSAT JimJam, zapraszają do nauki języka angielskiego na wesoło w Akademii Badanamu.

Najlepszym sposobem na naukę jest oczywiście… zabawa! Dlatego w Akademii Badanamu, podczas czterech wesołych lekcji, Twoja pociecha będzie nie tylko mogła się bawić do woli, ale też pozna angielskie słówka, wymowę, alfabet oraz wpadające w ucho rymowanki. Dzięki temu, w naturalny sposób wkroczy w świat języka angielskiego!

To, że wczesne nauczanie dzieci języka obcego ma pozytywny wpływ na wiele obszarów rozwojowych maluchów wiadomo nie od dziś.

Często zastanawiasz się, czy jako rodzic też możesz samodzielnie w domu wspierać dziecko w nauce języka angielskiego? A co jeśli nie posługuję się płynnie językiem angielskim? Czy też mogę uczyć sam moje dziecko w domu?

Ależ tak!

Pokażemy Ci kilka zasad, dzięki którym wspólna nauka angielskiego będzie świetną zabawą i przyjemnością. Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo chcą zdobywać nową wiedzę i umiejętności, a proces uczenia się jest dla nich czymś zupełnie naturalnym. Mało tego, uczenie się odbierają jako coś bardzo pozytywnego. Dla małego dziecka nagrodą samą w sobie jest satysfakcja z dobrze wykonanego zadania, a nawet z samej pracy nad nim. Wspólne uczenie się języka to doskonała forma spędzania razem czasu i budowania pozytywnego obrazu nauki.

Aby dziecko najefektywniej przyswajało język potrzeba jedności trzech zasad: czasu, miejsca i osoby.

badanamuCZASczas
Wasze zabawy językowe powinny odbywać się zawszeo tej samej, dokładnie określonej porze. Oczywiście dzieci w wieku przedszkolnym nie orientują się jeszcze w konkretnych godzinach zegarowych. Najlepiej jest więc określać czas mówiąc o konkretnych sytuacjach, np. po śniadaniu czy po kąpieli. Świetnym pretekstem do rozpoczęcia zajęć są godziny emisji nowego odcinku Badanamu. Zawsze parę chwil przed emisją bajki możecie bawić się już razempo angielsku. Zróbcie z tego swój „domowy rytuał”. Zobaczysz jak magicznie poczucie zasad oraz dookreślenie czasu pozytywnie działają na dzieci. Po kilku takich zabawach same o określonej porze będą się dopominały o kolejną porcję wspólnych zabaw językowych.

dom

 MIEJSCE
Dziecko kojarzy miejsce z konkretną czynnością. By Wasza nauka i zabawa przebiegały efektywniej, dobrze jest wyznaczyć sobie Wasz specjalny kącik angielski lub określone pomieszczenie, w którym bawicie się po angielsku.
Może to być np. magiczne pudełko, które wyjmujecie tylko na czas zabawy po angielsku.

Pomysł dla rodzica:
Możesz czasem schować coś dodatkowego do pudełka np. książeczkę po angielsku, jakąś nową kartę z obrazkami lub inną małą niespodziankę. Dziecko poczuje wtedy zaskoczenie i tym chętniej będzie chciało następnym razem zajrzeć do pudełka oraz uczyć się angielskiego.
Poniżej znajdziesz zabawy do wydrukowania i włożenia w Wasze angielskie pudełko. Zachęć dziecko do pokolorowania misia Bada.

 

OSOBA
Kolejnym ważnym elementem w projektowaniu wspólnych zabaw językowych jest osoba. Dobrze, żeby zawsze jeden rodzic bawił się z dzieckiem o określonej porze i w tym samym miejscu. Dziecko wie wtedy, że tata zamienia się w tatę angielskiego i właśnie teraz jest czas, w którym mówimy tylko po angielsku.

Pomocna może też być tu pacynka językowa. Opowiadamy dziecku, że ten właśnie miś przyjechał z Londynu, mówi tylko po angielsku i od dziś będzie razem z Wami uczył się języka obcego.

Waszym przyjacielem może się stać bohater bajki Badanamu – słodki Miś Bada.mis

 

PIOSENKI I RUCH
Piosenka i taniec budują emocjonalną podstawę do nauki. Wasze wspólne zabawy językowe najlepiej jest zacząć od wspólnego śpiewu i tańca. Dzięki sekwencji ruchu i powtarzającym się słówkom, dzieci dużo szybciej zapamiętują nowe zwroty i nucą sobie piosenki przez cały dzień. Proponujemy zacząć od kilku prostych aktywizujących zabaw ruchowych i muzycznych tak, byście w przyjemny sposób zaczęli razem budować solidny fundament językowy

Peekaboo I see you

all

Do zabawy potrzebujemy kolorowych, transparentnych chusteczek (np.kolorowe kawałki firanki). Pozwól dziecku wybrać kolor chusteczki. Kolory podstawowe, od których rozpoczynamy naukę to: blue, pink, yellow, greeni orange – wskazując na daną chusteczkę powiedz po angielsku w jakim jest kolorze. Zakryj swoją twarz chusteczką mówiąc: „Where is Mama/ Tata”, a następnie odkryj mówiąc: „Peekaboo I see you”. Powtarzamy zabawę zakrywając ulubione zabawki lub zamieniamy się rolami.

Bawimy się dalej podrzucając chusteczki do góry i mówiąc: „UP! UP!”

One, two, three, boom

ping

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Do zabawy potrzebujemy klocki, najlepiej drewniane, wydające dźwięk.
Przeliczcie razem klocki, zróbcie z nich instrumenty muzyczne, zobaczcie jaki wydają dźwięk (np. uderzając nimi o siebie). Następnie budujcie razem wieżęlicząc głośno: One, Two, Three, Four, Five, Boooom!

Bardzo ważne, aby wieża na koniec się przewróciła 🙂

Pozwól dziecku budować przez chwilę. Możecie zbudować wieżę z innych przedmiotów: kubeczków, pluszaków, itp. Powtórzcie razem liczenie śpiewając i tańcząc do piosenki.

 

Bez tytułu

Przygotuj kolorowe baloniki. Kolory podstawowe to: blue, pink, yellow oraz green. Wyjmij pierwszy balonik, powtórz kilka razy jaki to kolor, a następnie napompuj. Głośno policz do 5-ciu i puść balon.

Powietrze wydobywa się, a balonik wędruje po pokoju aktywizując dziecko.
Powtórzcie zabawę z innymi kolorami.

POZNAJ PRZYJACIÓŁ
Poznajcie również innych przyjaciół z bajki Badanamu. Dzieci bardzo lubią kreować wspólnie zabawy i zabawki. Wytnijcie razem papierowe pacynki, zaprojektujecie jak mają wyglądać. Możecie odgrywać scenki językowe lub wcielać się w role śpiewając razem poznane piosenki.

Badanamu_POLSAT JimJam (2)

Tymczasem serdecznie zapraszamy na wesołe spotkania z językiem angielskim oraz misiem Bada, sówką Abby i Mimi – od poniedziałku do piątku o godzinie 9:00 i 14:00, a w weekendy o 14:00, tylko w POLSAT JimJam.

Tu znajdziecie całą naszą lekcję !

Badanamu_1 lekcja do pobrania

Zapraszamy do lekcji nr 2TUTAJ pobierz lekcję w pdf do wydruku.

Więcej na temat Akademia Badanamu

https://miastodzieci.pl/wydarzenia/witajcie-w-akademii-badanamu-polsat-jim-jam/

 

 

koniec

 

Zapraszamy!

 

Przygotowanie metodyczne i merytoryczne lekcji:
Magdalena Malinowska
metodyk i neurodydaktyk języka angielskiego

187 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent