Weleda
Weleda Baby

Wyprawa na zamek w Ogrodzieńcu

ruiny zamek-w-ogrodziencu
Ruiny tego zamku zarówno w porannej mgle, jak w pełnym słońcu i o zmroku robią na turystach kolosalne wrażenie. Ogromny, majestatyczny, umiejscowiony na wzniesieniu i wkomponowany w skałę zamek powstał w XVI wieku, a zniszczono go podczas najazdu szwedzkiego.

Na dziedzińcu można zobaczyć część dekoracji do filmu „Zemsta” Andrzeja Wajdy, którego fragmenty były kręcone w warowni.

Zamek ma „swojego” ducha. To wielki Czarny Pies o płonących oczach, który biega nocą po zamkowych murach, ciągnąc za sobą ciężki łańcuch.
 

Zamek można zwiedzać od kwietnia do listopada. Informacje o godzinach otwarcia i cenach biletów na stronie: http://www.zamek-ogrodzieniec.pl.

U stóp Zamku Ogrodzieniec zlokalizowany jest Park Linowy. AdrenaLinaPark to 32 przeszkody na linii CZERWONEJ, której łączna długość wynosi 400 metrów, oraz 10 przeszkód na 100 metrowej linii ZIELONEJ. Szczegóły na stronie http://www.adrenalinapark.pl.

Ogrodzieniec leży w środkowej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Sam zamek znajduje się w oddalonym 2 km od niego Podzamczu.  Parking dla samochodów znajduje się niecałe 5 min. spacerem od zamku.

259 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent