Zapraszamy do Klockowni!
UD

Miejsca ze zwierzętami w Łodzi i okolicach

Miejsca ze zwierzętami w Łodzi, atrakcje dla dzieci
Dzieci kochają zwierzaki! Dlatego wielu rodziców rozgląda się za miejscami, w których dziecko będzie miało okazję spędzić trochę czasu w towarzystwie zwierząt. Szczególnie, że kontakt z nimi jest bardzo ważny w okresie dzieciństwa, a nie wszystkie dzieci mają go na co dzień. 

W Łodzi i okolicach jest kilka miejsc, w których można podziwiać zwierzaki.

Zoo Safari Borysew

Borysew 25, 99-200 Poddębice, zoosafari.com.pl

Na ten spacer wśród zwierzaków możecie spokojnie zarezerwować cały dzień. Ogromna przestrzeń (dla mniejszych dzieci warto zabrać spacerówkę) i mnóstwo przeróżnych zwierząt na wyciągnięcie ręki. ZOO Safari sławne jest na cały kraj dzięki swoim białym lwom i tygrysom, które można obserwować na wybiegu przez bezpieczne szyby. Ale na tym terenie mieszkają przeróżne zwierzaki z całego świata począwszy od oswojonych i skubiących trawę z rąk zwiedzających zebr aż po pekari z dalekiej Ameryki Południowej. Jest tutaj też wewnętrzny i zewnętrzny (dmuchańce) plac zabaw oraz mini zoo z owieczkami, kózkami, alpakami i osiołkami. Ani dzieci ani dorośli nie będą się tutaj nudzić. Jedynym problemem może być duża ilość zwiedzających zwłaszcza w długi weekendy – wtedy podglądanie karmienia lwów czy foki jest znacznie utrudnione. Na miejscu jest grill bar, my jednak polecamy zabrać kanapki a na obiad podjechać do pobliskich Poddębic, gdzie w Pizzerii K2 zjecie naprawdę pyszną pizzę. W miasteczku jest też bardzo smaczna pierogarnia.

Aktualny cennik Zoo Safari Borysew dostępny jest TUTAJ.

Stadniny koni pod Łodzią

Konie to wspaniałe zwierzęta. Już samo ich obserwowanie może być dla dzieci ogromnym przeżyciem. A gdy jeszcze konika można pogłaskać, albo się na nim przejechać, spotkanie takie będzie długo wspominane. Wyjeżdżając z Łodzi na zachód, niedaleko za Aleksandrowem Łódzkim traficie na dwie, sąsiadujące ze sobą, stadniny konne. Oprócz standardowych zajęć dla szkół, półkolonii w siodle czy nauki jazdy konnej, stadniny oferują atrakcje dla całych rodzin. W Stajni Przygoda (ul. Działkowa 22, Adamów Stary, tel. 783 842 462) wykupicie lekcję i poznacie konnych mieszkańców tego miejsca. W Stajni Adrianna (Nastrojowa 11C, Stary Adamów) można wykupić pojedyncze jazdy, oprowadzanie (tel. 661 490 020) i skorzystać z placu zabaw.

www.stajnia-adrianna.pl

https://www.facebook.com/hipoterapialodz

Ogród zoologiczny w Łodzi

Konstantynowska 8/10, 94-303 Łódź

Dzieci na pewno nie będą się tutaj nudzić. Dorośli – być może – zauważą nieco przestarzały boksy dla zwierząt i infrastrukturę, jednak według zapowiedzi, łódzkie ZOO ma być wkrótce zmodernizowane. Powstanie tutaj m.in. Orientarium, a sama przebudowa obejmie połowę ogrodu. W ZOO mieszka wiele egzotycznych zwierząt, dzieci mogą podejrzeć np. karmienie pand małych. Warto zajrzeć do ptaszarni i motylarni. Jest tutaj i mini ZOO czyli możliwość bezpośredniego kontaktu z owcami, kózkami, kaczkami, królikami. Jest i przestrzeń zabaw dla dzieci.

Godziny otwarcia i cennik biletów łódzkiego ZOO na stronie uml.lodz.pl.

Jeśli o zwiedzaniu ZOO pozostanie trochę siły, warto zajrzeć do – znajdującego się po drugiej stronie ulicy – Ogrodu Botanicznego, który zachwyca ilością kolorów, zapachów i urokliwych alejek do spacerowania. Powierzchni ponad 60 ha pewnie nie uda się przejść, ale jest to dobry pomysł na wyciszający spacer o emocjonujących spotkaniach ze zwierzakami.

Więcej informacji o łódzkim Ogrodzie Botanicznym znajduje się TUTAJ.

Papugarnia Jack Sparrow w Zgierzu

ul. Łódzka 39a, 95-100 Zgierz, tel. 503 542 561

Kolejna w województwie łódzkim papugarnia funkcjonująca od początku 2018 roku. Mieszka tutaj 60 gatunków ptaków, które można oglądać i karmić zakupioną na miejscu karmą. Na miejscu mona napić się kawy i zjeść słodkie co nieco. Papugarnię można odwiedzać 7 dni w  tygodniu w godzinach 10:00-19:00.

www.facebook.com/Papugarnia-Jack-Sparrow

Mini Zoo w Radomsku

Malutkie 31, 97-505 Dobryszyce, tel. 798 479 815

Godzinę drogi od Łodzi znajduje się miejscowość Malutkie pod Radomskiem. Tutaj w leśnej części ośrodka Malutkie Resort znajduje się Mini Zoo, które zamieszkują dziki, daniele, kozy, lamy, owce kameruńskie, osioł, muł i kucyk. Mini Zoo można odwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 12:00 – 20:00. Na miejscu można też zjeść obiad, pobawić się na placu zabaw lub spróbować swoich sił w parku linowym i wykupić dla dzieci oprowadzanie na kucykach i koniach małopolskich. Więcej informacji o ofercie Ośrodka na stronie www.malutkie.com.

544 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent