• Podróże
  • Miejsca ze zwierzętami w Łodzi i...

Miejsca ze zwierzętami w Łodzi i okolicach

Miejsca ze zwierzętami w Łodzi, atrakcje dla dzieci

Dzieci kochają zwierzaki! Dlatego wielu rodziców rozgląda się za miejscami, w których dziecko będzie miało okazję spędzić trochę czasu w towarzystwie zwierząt. Szczególnie, że kontakt z nimi jest bardzo ważny w okresie dzieciństwa, a nie wszystkie dzieci mają go na co dzień. 

W Łodzi i okolicach jest kilka miejsc, w których można podziwiać zwierzaki.

Zoo Safari Borysew

Borysew 25, 99-200 Poddębice, zoosafari.com.pl

Na ten spacer wśród zwierzaków możecie spokojnie zarezerwować cały dzień. Ogromna przestrzeń (dla mniejszych dzieci warto zabrać spacerówkę) i mnóstwo przeróżnych zwierząt na wyciągnięcie ręki. ZOO Safari sławne jest na cały kraj dzięki swoim białym lwom i tygrysom, które można obserwować na wybiegu przez bezpieczne szyby. Ale na tym terenie mieszkają przeróżne zwierzaki z całego świata począwszy od oswojonych i skubiących trawę z rąk zwiedzających zebr aż po pekari z dalekiej Ameryki Południowej. Jest tutaj też wewnętrzny i zewnętrzny (dmuchańce) plac zabaw oraz mini zoo z owieczkami, kózkami, alpakami i osiołkami. Ani dzieci ani dorośli nie będą się tutaj nudzić. Jedynym problemem może być duża ilość zwiedzających zwłaszcza w długi weekendy – wtedy podglądanie karmienia lwów czy foki jest znacznie utrudnione. Na miejscu jest grill bar, my jednak polecamy zabrać kanapki a na obiad podjechać do pobliskich Poddębic, gdzie w Pizzerii K2 zjecie naprawdę pyszną pizzę. W miasteczku jest też bardzo smaczna pierogarnia.

Aktualny cennik Zoo Safari Borysew dostępny jest TUTAJ.

Stadniny koni pod Łodzią

Konie to wspaniałe zwierzęta. Już samo ich obserwowanie może być dla dzieci ogromnym przeżyciem. A gdy jeszcze konika można pogłaskać, albo się na nim przejechać, spotkanie takie będzie długo wspominane. Wyjeżdżając z Łodzi na zachód, niedaleko za Aleksandrowem Łódzkim traficie na dwie, sąsiadujące ze sobą, stadniny konne. Oprócz standardowych zajęć dla szkół, półkolonii w siodle czy nauki jazdy konnej, stadniny oferują atrakcje dla całych rodzin. W Stajni Przygoda (ul. Działkowa 22, Adamów Stary, tel. 783 842 462) wykupicie lekcję i poznacie konnych mieszkańców tego miejsca. W Stajni Adrianna (Nastrojowa 11C, Stary Adamów) można wykupić pojedyncze jazdy, oprowadzanie (tel. 661 490 020) i skorzystać z placu zabaw.

www.stajnia-adrianna.pl

https://www.facebook.com/hipoterapialodz

Ogród zoologiczny w Łodzi

Konstantynowska 8/10, 94-303 Łódź

Dzieci na pewno nie będą się tutaj nudzić. Dorośli – być może – zauważą nieco przestarzały boksy dla zwierząt i infrastrukturę, jednak według zapowiedzi, łódzkie ZOO ma być wkrótce zmodernizowane. Powstanie tutaj m.in. Orientarium, a sama przebudowa obejmie połowę ogrodu. W ZOO mieszka wiele egzotycznych zwierząt, dzieci mogą podejrzeć np. karmienie pand małych. Warto zajrzeć do ptaszarni i motylarni. Jest tutaj i mini ZOO czyli możliwość bezpośredniego kontaktu z owcami, kózkami, kaczkami, królikami. Jest i przestrzeń zabaw dla dzieci.

Godziny otwarcia i cennik biletów łódzkiego ZOO na stronie uml.lodz.pl.

Jeśli o zwiedzaniu ZOO pozostanie trochę siły, warto zajrzeć do – znajdującego się po drugiej stronie ulicy – Ogrodu Botanicznego, który zachwyca ilością kolorów, zapachów i urokliwych alejek do spacerowania. Powierzchni ponad 60 ha pewnie nie uda się przejść, ale jest to dobry pomysł na wyciszający spacer o emocjonujących spotkaniach ze zwierzakami.

Więcej informacji o łódzkim Ogrodzie Botanicznym znajduje się TUTAJ.

Papugarnia w Łodzi

Ul. Sterlinga 26, 90-212 Łódź, tel. 511 230 240

Papugarnie nie cieszą się dobrą opinią wśród obrońców praw zwierząt. Nic dziwnego skoro ptaki egzotyczne żyją w niewoli i są często traktowane przedmiotowo jako „maszynki” do zarabiania pieniędzy, a nie żywe istoty. Ta modna rozrywka porównywana jest do obozów koncentracyjnych dla zwierząt… Mimo to papugarnie powstają w każdym większym mieście. Nie da się jednak zaprzeczyć, że dla dzieci możliwość bezpośredniego kontaktu z oswojonymi papugami to ogromne przeżycie i niesamowita przygoda. Szczególnie jeśli będzie można nakarmić papugi z ręki (na miejscu możliwość zakupienia karmy). Niewątpliwie taką wizytę powinna poprzedzić rozmowa na temat odczuć zwierząt i traktowania ich z szacunkiem. Dziecko musi być też przygotowane na to, że po kilku godzinach w hałasie, wśród tłumu zwiedzających papugi mają prawo być zmęczone i zestresowane.

Łódzka Papugarnia Carmen istnieje od 2017 roku i jest domem ponad 150 papug  z różnych gatunków. Jest otwarta cały tydzień (w weekendy dość tłoczno). Godziny otwarcia:
– od poniedziałku do piątku godz. 10:00-19:00
– w soboty i niedziele godz. 10:00-20:00.
Więcej informacji oraz ceny biletów na stronie papugarniacarmen.pl.

Papugarnia Jack Sparrow w Zgierzu

ul. Łódzka 39a, 95-100 Zgierz, tel. 503 542 561

Kolejna w województwie łódzkim papugarnia funkcjonująca od początku 2018 roku. Mieszka tutaj 60 gatunków ptaków, które można oglądać i karmić zakupioną na miejscu karmą. Na miejscu mona napić się kawy i zjeść słodkie co nieco. Papugarnię można odwiedzać 7 dni w  tygodniu w godzinach 10:00-19:00.

www.facebook.com/Papugarnia-Jack-Sparrow

Mini Zoo w Radomsku

Malutkie 31, 97-505 Dobryszyce, tel. 798 479 815

Godzinę drogi od Łodzi znajduje się miejscowość Malutkie pod Radomskiem. Tutaj w leśnej części ośrodka Malutkie Resort znajduje się Mini Zoo, które zamieszkują dziki, daniele, kozy, lamy, owce kameruńskie, osioł, muł i kucyk. Mini Zoo można odwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 12:00 – 20:00. Na miejscu można też zjeść obiad, pobawić się na placu zabaw lub spróbować swoich sił w parku linowym i wykupić dla dzieci oprowadzanie na kucykach i koniach małopolskich. Więcej informacji o ofercie Ośrodka na stronie www.malutkie.com.Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.