Baseny i pływalnie na Śląsku

baseny na Śląsku, atrakcje dla dzieci i rodziców

Kiedy robi się ciepło warto skorzystać z ochłody, jaką oferują nam pływalnie – zwłaszcza te z atrakcjami. Oto lista basenów i parków wodnych, zarówno tych krytych, jak i zewnętrznych, otwartych w sezonie letnim.

PŁYWALNIE KRYTE

Kryta Pływalnia TROCLIK w Bielsku Białej

Generała Kazimierza Sosnkowskiego 14, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 33 499 88 59

Basen kryty z halą sportową i halą rekreacyjną. Atrakcje obejmują 54-metrową zjeżdżalnię, masaże wodno-wietrzne, tryskacze, wanny z hydromasażem, suche sauny. Bilety: normalny od 9,50 zł, ulgowy od 7 zł. Więcej informacji: www.bbosir.bielsko.pl.

Kryta pływalnia Wodnik w Czechowicach Dziedzicach

Legionów 145, 43-503 Czechowice-Dziedzice, tel. 796 199 607

Basen z częścią sportową i rekreacyjną ze zjeżdżalnią. Bilety: normalny od 8,50 zł, ulgowy od 5 zł. Szczegóły na stronie www.mosir.czechowice-dziedzice.pl.

Park Wodny AQUARION w Żorach

Wodzisławska 3A, 44-240 Żory, tel. 32 435 22 12

Obiekt obejmuje basen sportowy, basen rekreacyjny, saunarium, siłownię i SPA. Atrakcje: bicze wodne, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauny, rwąca rzeka, grota bujania, ścianka wspinaczkowa w wodzie, basen rekreacyjny dla dzieci i nieumiejących pływać. Bilety: normalny od 11,50 zł, ulgowy od 8,50 zł. Szczegóły na stronie www.parkwodny.zory.pl.

Park Wodny OLZA w Istebnej

Istebna 1588, 43-470 Istebna, tel. 33 483 20 34

Piękna pływalnia z wieloma atrakcjami: kręta zjeżdżalnia, jacuzzi, gejzery, rwąca rzeka, wodospady, sauny, ścianka wspinaczkowa, brodzik. Bilety: normalny od 20 zł, ulgowy od 15 zł. Więcej informacji www.istebna.org/park-wodny-olza-atrakcje.html.

Park Wodny Jura w Łazach

Topolowa 1, 42-450 Łazy, tel. 32 670 97 90

Nowoczesny kompleks basenowy z częścią sportową i rekreacyjną. Atrakcje: bicze wodne, ławeczki powietrzne, kaskada wodna, hydromasaże, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, jacuzzi, brodzik dla dzieci z „grzybkiem wodnym” oraz zjeżdżalnią dla najmłodszych. Bilety: normalny od 7 zł, ulgowy od 5,50 zł. Szczegóły www.parkwodnyjura.pl.

Aquapark H2Ostróg w Raciborzu

ul. Zamkowa 4, 47-400 Racibórz, tel. 32 415 37 17

Nowoczesny obiekt z basenami o różnych rozmiarach i głębokościach, brodzik dla najmłodszych, i mnóstwo atrakcji wodnych: m. in. rwąca rzeka, zjeżdżalnie, fontanny, masaż wodny, jacuzzi, sauna, wypoczywalnia z podgrzewanymi leżakami, grota śnieżna. Bilety: normalny od 10 zł, ulgowy od 10 zł. Więcej informacji: www.aquapark.raciborz.pl.

PŁYWALNIE ODKRYTE

Pływalnia Start w Bielsku Białej

Startowa 36, 43-300 Bielsko-Biała, tel. 33 822 18 75

Zewnętrzny kompleks basenów z niecką sportową i rekreacyjną oraz zjeżdżalniami, masażami i rwącą rzeką. Wokół infrastruktura sportowo-rekreacyjna (m. in. piaskownica, plac zabaw, boiska, ścianka wspinaczkowa). Bilety: normalny od 15 zł, ulgowy od 8 zł. więcej na stronie www.bbosir.bielsko.pl.

Pływalnia Letnia w Częstochowie

ul. Dekabrystów 45, 42-215 Częstochowa, tel. 34 372 07 10

Zewnętrzna pływalnia czynna w sezonie letnim obejmuje basen wielofunkcyjny, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, masaże wodne, sztuczną falę, dziką rzekę, grzybki wodne, plac zabaw oraz boisko plażowe. Bilety: normalny od 7 zł, ulgowy od 4,50 zł. Więcej informacji: www.mosir.pl.

Kąpielisko w Czechowicach Dziedzicach

Legionów 145, 43-503 Czechowice-Dziedzice, tel. 32 215 27 06

Zewnętrzne kąpielisko z basenem sportowo-rekreacyjnym, brodzikiem dla dzieci z placem zabaw oraz brodzikiem z dwoma zjeżdżalniami o długości 46 i 68 m. Czynne od czerwca do sierpnia. Bilety: normalny od 10 zł, ulgowy od 7 zł. Więcej o kąpielisku na stronie www.mosir.czechowice-dziedzice.pl.

Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy RUDA w Rybniku

Gliwicka 72, 44-200 Rybnik, tel. 32 422 34 08

Kompleks basenów zewnętrznych czynnych w sezonie letnim, a przy sprzyjającej pogodzie również w maju i wrześniu. Ośrodek obejmuje 3 niecki basenowe, 3 boiska do siatkówki plażowej, boisko do piłki koszykowej, plac zabaw, wodny plac zabaw, 2 zjeżdżalnie. Bilety: normalny od 12 zł, ulgowy od 6 zł. Szczegóły na stronie mosir.rybnik.pl.

Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy ŻABKA w Łaziskach Górnych

Sportowa 1, 43-170 Łaziska Górne, tel. 32 322 93 82

Baseny zewnętrzne czynne w sezonie letnim. Brodzik dla dzieci, basen pływacki, basen rekreacyjny z atrakcjami oraz zjeżdżalnią. Na terenie ośrodka również plac zabaw dla dzieci, 3 boiska do siatkówki plażowej, boisko do beach soccera, 2 korty tenisowe. Bilety: normalny od 10 zł, ulgowy od 5 zł. Więcej informacji na stronie www.mosir.laziska.pl.

PŁYWALNIE Z CZĘŚCIĄ ZEWNĘTRZNĄ

Aquapark NEMO-Wodny Świat w Dąbrowie Górniczej

Aleja Róż 1, 41-300 Dąbrowa Górnicza, tel. 32 639 05 79

Oryginalny kompleks z basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi z mnóstwem atrakcji dodatkowych: m. in. rwąca rzeka, masaż wodny, wodospad, jacuzzi, zjeżdżalnie, brodziki, wodny plac zabaw. Bilety: normalny od 13 zł, ulgowy od 11 zł. Szczegóły na stronie www.nemo-wodnyswiat.pl.

Aquapark Leśna w Żywcu

Świętego Michała Archanioła 570, 34-300 Leśna, tel. 503 131 402

Kompleks z częścią wewnętrzną całoroczną i zewnętrzną czynną w okresie letnim. Atrakcje: bicze wodne, masaż wodny, zjeżdżalnia, sauna. Na terenie aquaparku organizowane są wodne gry i zabawy dla przedszkolaków oraz nauka pływania dla najmłodszych. Bilety: normalny od 18 zł, ulgowy od 15 zł. Więcej informacji na stronie www.aquaparkzywiec.pl.

AQUADROM w Rudzie Śląskiej

Kłodnicka 95, 41-706 Ruda Śląska, tel. 32 797 36 00

Nowoczesny obiekt ze strefą zewnętrzną. Atrakcje obejmują zjeżdżalnie dla młodszych i starszych, rwącą rzekę, sztuczną falę, jacuzzi, specjalną strefę dla dzieci, masaże wodne, basen zewnętrzny oraz Mokry Bąbel. W Aquadromie odbywają się też imprezy tematyczne, animacje czy zajęcia aqua fresh w basenie zewnętrznym. Bilety: normalny od 11 zł, ulgowy od 9 zł. Więcej na stronie aquadrom.pl.

Park Wodny Tarnowskie Góry

Obwodnica 8, 42-600 Tarnowskie Góry, tel. 32 393 39 31

Kompleks wodny z częścią zewnętrzną. Liczne atrakcje obejmują basen sportowy, rwącą rzekę, falę morską, brodziki, zjeżdżalnie, jacuzzi, solankę, basen zewnętrzny. Bilety: normalny od 16 zł, ulgowy od 16 zł. Szczegóły na www.parkwodny.com.pl.

Park Wodny TYCHY

Sikorskiego 20, 43-100 Tychy, tel. 32 438 88 35
Cennik normalny od 15 ulgowy od 12.

Jeden z najnowocześniejszych w Europie wielofunkcyjny Park Wodny, otwarty w 2018 r. Obiekt podzielony jest na strefy obejmujące wiele atrakcji: strefa sportowa; strefa fitness i siłowni; strefa rekreacyjna (sztuczna fala, wodospady, gejzery, masaże wodne, rwąca rzeka, zielona laguna, most linowy, wanny SPA, scena widowiskowa, Amfiteatr Słońca, huśtawka wodna, symulator surfingu, kaldarium, baseny zewnętrzne, zjeżdżalnie rodzinne, brodziki); strefa dla rodziców z dziećmi z licznymi atrakcjami i zabawami interaktywnymi; strefa wieży ze zjeżdżalniami (w tym kosmiczny Aqualoop dla ludzi o mocnych nerwach); strefa saun; strefa SPA; strefa gastronomii; strefa edukacyjna. Więcej informacji na stronie www.parkwodnytychy.pl.

Park Wodny Tropikana w Wiśle

Aleja księdza Biskupa Juliusza Bursche 3, 43-460 Wisła, tel. 33 855 40 68

Kompleks z częścią odkrytą. Znajdziemy tu basen pływacki, basen rekreacyjny z falą i biczami wodnymi, basen z hydromasażem wodno-powietrznym, brodzik dla dzieci, w okresie letnim baseny zewnętrzne: basen sportowy, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie rynnowe, siłownię. Bilety: normalny od 36 zł, ulgowy od 18 zł. Szczegóły na stronie www.golebiewski.pl.Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]