UD

Samson - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sam, Samsonek
Znaczenie : silny, siłacz lub słońce
Planeta : Neptun i Uran
Znane : biblijny Samson, Samson Mahbod, Samson Yego
Imieniny : 27 czerwca, 10 lipca i 28 lipca
 

Historia i znaczenie imienia Samson

Imię Samson pochodzi z Biblii, od hebrajskiego słowa szamen, oznaczającego „siłacz”, „silny” lub szemesz, czyli „słońce”. Samson był bohaterem Starego Testamentu, któremu Bóg nadał wyjątkową siłę, dzięki czemu mógł dokonywać nadludzkich czynów – pokonywać samemu armię wroga, zabić lwa gołymi rękami, burzyć budynki czy wyrywać bramy.

Numerologia imienia Samson

Liczba imienia Samson to numerologiczna DZIEWIĄTKA, pasująca do osób o niezależnych poglądach, życiowej wiedzy i mądrości.

Jaki jest Samson?

Samson to mężczyzna czuły i wrażliwy. Ma silnie rozwiniętą intuicję, którą kieruje się przy podejmowaniu wyborów. Dobrze czuje się w towarzystwie, świetnie wyczuwając nastroje innych ludzi. Chce sprawić, by świat był lepszym miejscem, w związku z czym potrafi wiele poświęcić, by tego dokonać. Gdy sytuacja tego wymaga, jest niezwykle śmiały i odważny. Twardo stawia granice, nie odstępując od obrony własnego zdania.

Samson odpoczywa wśród ludzi, najczęściej w otoczeniu najbliższych przyjaciół, którzy są dla niego niezwykle ważną częścią życia. Jeśli nie z przyjaciółmi, to z rodziną – Samson zawsze dąży do otaczania się najbliższymi.

Jako dziecko, Samson może być nieśmiały i niepewny siebie przy obcych. Natomiast przy osobach, które dobrze zna, bywa uparty i broniący swojego zdania. Podobnie jak w dorosłości, w dzieciństwie lubi bawić się z kręgiem wybranych, zaufanych znajomych. Nie sprawia większych problemów czy trudności wychowawczych.

Znak zodiaku imienia Samson

Imię Samson najlepiej pasuje do znaków Raka, Wodnika i Ryb, które wzmacniają rolę intuicji i empatii.

585 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent