Kuba na tropie, czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole – recenzja książki

Kuba na tropie recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Wakacje to zdecydowanie najbardziej wyczekiwany przez uczniów czas. Nowe pomysły, znajomości, możliwości i relaks… To także idealna chwila na wyjazd, szczególnie dla spragnionych przygód. Gdzie się wybrać? Proponuję Polskę, szczególnie, kiedy z tyłu głowy dźwięczy najbardziej znana fraza Stanisława Jachowicza „cudze chwalicie, swego nie znacie”, przypominająca, że walory Polski dorównują tym zagranicznym. Nie wierzycie? Sięgnijcie po książkę Kuba na tropie, czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole wydawnictwa Bellona i przekonajcie się, że najbliższą okolicę też można zwiedzać z wypiekami na twarzy.

Tytułowy Kuba to typowy, dwunastoletni chłopiec mieszkający z rodzicami i swoim bratem Filipem w Poznaniu. Bohaterów książki poznajemy w ostatni dzień roku szkolnego, kiedy zaczynają snuć wakacyjne plany. Niestety, okazuje się, że nie czekają na nich dalekie wyprawy, a kilka krótkich wycieczek po okolicy. Ku zaskoczeniu Kuby, zwiedzanie Wielkopolski okazuje się niezwykłą podróżą w czasie; podróżą śladem rycerzy, władców, katów, a nawet duchów. Bracia z fascynacją odkrywają historię i legendy związane z Ostrowem Tumskim, poznańskim rynkiem, Ostrowem Lednickim, a także położonym poza Wielkopolską Zamkiem Czocha w Suchej. Swoimi przygodami, okraszonymi odrobiną humoru i strachem, dzielą się z czytelnikami, którzy od teraz, bez ruszania się z domu, mogą poczuć te same dreszcze emocji co nastoletni bracia.

Kuba na tropie recenzja książkiKsiążka Kuba na tropie, czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole to  interesujący przewodnik pobudzający wyobraźnię, pełny wiedzy z zakresu historii. Czytelnicy znajdą tu całkiem sporo informacji dotyczących średniowiecza. Nie zabraknie wiadomości o Mieszku I, duchu Gertrudy, czy średniowiecznych katach. Wraz z braćmi czytelnicy udadzą się również na wykopaliska, by zobaczyć tajemnicze zielone kości i posłuchają o wymarłych zwierzętach: mamutach, pradawnych jaguarach czy lwach jaskiniowych. Każda wycieczka to solidna dawka wiedzy, w której nie zabraknie liczb, imion władców, ale także legend, ludowych wierzeń i anegdot.

Poza ilością wiedzy, atutem książki jest również przystępny język, w którym nie brakuje treści humorystycznych i znanym nastolatkom powiedzonek. Publikacja bawi, zachwyca, czasem przeraża i zachęca do samodzielnego odkrywania historycznych tajemnic. Do sięgnięcia po przewodnik zachęca też wizualna strona książki. Każda strona wzbogacona została zdjęciami, ilustracjami lub emotikonami, pasującymi do nastroju tekstu. Lekturę ułatwiają także wyróżnione kolorem ważne pojęcia.

Kuba na tropie, czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole to nietypowa książka, która mogłaby stać się pomocą szkolną, gdyż inspiruje do odkrywania historii naszego zamieszkania. Niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami historii czy też nie, zerknijcie do książki i poznajcie tajemnice, jakich w szkole nikt wam nie zdradzi.

Eliza IdczakKuba na tropie opinie o książce

Więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa Bellona

634 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent