Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku. Recenzja książki

Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
W rozwoju społecznym człowieka przyjaźń zajmuje miejsce na podium, mając istotny wpływ na relacje między ludźmi. Niestety coraz częściej widoczne są trudności w komunikacji i nieumiejętność budowania trwałych związków. Zaufanie, wybaczanie, troska i szczerość schodzą na dalszy plan, a przyjacielskie stosunki otacza aura obojętności i nieufności. Jak to zmienić? Oczywiście sięgnąć po literaturę!

W książce Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku rozpatrywany jest rozwój przyjaźni od definicji, poprzez rozmowy, wsparcie i akceptację, czyli wszystko co trzeba przekazać najmłodszym o relacjach z rówieśnikami, by czerpać z nich przyjemność.

Pink to niebieski stworek znający już swoją wartość.

Uwielbia piec babeczki i robić niespodzianki. Jednak najbardziej lubi spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. A należy wiedzieć, że ma ich aż trzech: Binga, Leo i Lulkę. W nowym tomie swoich przygód, podczas zabawy, rozwiązywania zadań domowych i żartowania, Pink odkrywa czym jest przyjaźń i czy ma jakieś granice.

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku to już druga część serii o wesołym, niebieskim stworku, tym razem nawiązująca do wartości przyjaźni. Tom pierwszy okazał się bestsellerem i w tym przypadku na pewno będzie podobnie. W szesnastu rozdziałach poruszony został motyw zaufania, przepraszania, szczerości, bycia sobą i wspierania.

Najpierw tematy omawiane są w opowiadaniu, opartym na rozmowie głównego bohatera z dorosłym opiekunem, który pełni rolę przewodnika – wspiera, naprowadza, pomaga przeanalizować sytuacje, nie podając gotowych odpowiedzi. Dzięki zastosowaniu różnej wielkości czcionki oraz dwóch kolorów, które ułatwiają zorientowanie się w wypowiedziach bohaterów, książkę czyta się łatwo i sprawnie.

Po każdej krótkiej historii czytelnikowi prezentowany jest zestaw ćwiczeń, w których aktywnie zdobywa się wiedzę na temat przyjaźni.

Zadania oparte są na rysowaniu, wypisywaniu, wykreślaniu, kolorowaniu. Co ważne, wszystko z wykorzystaniem na długo zapadających w pamięć notatek wizualnych, łączących słowo i obraz. Jeśli dodamy do tego jeszcze sympatyczne, wykonane kredką ilustracje przepełnione emocjami, otrzymamy doskonałe narzędzie do pracy z dziećmi, które można wykorzystać zarówno w domu, jak i w szkole; z dziećmi w wieku 5-6 lat, ale i tymi starszymi, z klas 1-3.

Żałuję, że nie miałam w swojej biblioteczce takich książek, gdy byłam mała. Z pewnością łatwiej byłoby mi przejść przez etap szkolny, posiadając uporządkowaną wiedzę. Dlatego z pełną stanowczością stwierdzam, że książka Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którym zależy na właściwym rozwoju dziecka. Jak mówi napis na okładce, „pomóż Pinkowi odkryć, czym jest przyjaźń i pozwól mu zostać Twoim przyjacielem”. To co, spróbujecie?Recenzja Pinku

Eliza Idczak

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też 
Młodnicka Urszula , Waligóra Agnieszka
okładka miękka
Data premiery: 2021-11-10
Seria: Jesteś ważny
Liczba stron: 160
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Sensus

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent