Wyobrażanki. Recenzja książki z ćwiczeniami relaksacyjnymi dla dzieci

Wyobrażanki recenzja książki dla dzieci z ćwiczeniami relaksacyjnymi
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Już dawno przekonałam się, że czytanie przed snem jest ważne, ale nie każda lektura wycisza. Jakiś czas słuchaliśmy dziecięcych medytacji, ale ani moje prywatne, ani przedszkolne dzieci nie były do nich przekonane. Brakowało nam więzi, do której przywykliśmy podczas wspólnego czytania. Dlatego pomysł na Wyobrażanki wydał mi się interesujący.

Zaczynamy od instrukcji obsługi książki, mówiąca o tym… żeby nie stresować się instrukcją i przede wszystkim spróbować się  zrelaksować. Treść została podzielona na małe, spójne fragmenty, dzięki czemu sami możemy zdecydować, jak długa będzie nasza wyobrażanka. Mamy tu oddychanki, rysowanki, ziewanki, wzdychanki, mruczanki, kołysanki – zasypianki, ale w jesienne wieczory uwielbiamy Kroplę miodu.

Wyobraź sobie miód, który niedawno został zebrany z ula. Płynny, w pięknym złotobrązowym kolorze. W wyobraźni wylej kropelkę miodu na dłoń.

Kropla – złota i ciepła – przelewa się wraz z twoim ruchem. Poruszaj dłonią tak, żeby kropelka zwiedziła każdy paluszek, każde zgięcie, każdą bruzdę.

Robi się tak ciepło i przytulnie, że płynnie przechodzimy do mruczącego, zadowolonego, sennego kotka. Albo misia. Oczywiście dopóki nie odkryjemy naleśnika z robakiem 🙂

A kiedy poczujemy w sobie wrzący wulkan, który aż kipi i wrze, możemy się z nim zapoznać i poznać sposoby na wygaszenie wielkiej góry. Możesz też schować się do norki, odpocząć i wyjść z niej gdy tylko zechcesz. Jak ryjówka lub norka.

Anna Olejnik stworzyła magiczne ćwiczenia relaksacyjne pozwalające na wzajemną bliskość i wsłuchanie się w siebie. Takie czytelnicze czary-mary na ukojenie i uspokojenie emocji. Ciepłe ale oszczędne ilustracje Eweliny Kolk uzupełniają treść, jednocześnie nie rozpraszając małego czytelnika. Lubimy to!

Wyobrażanki. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci

Autor: Anna Olejnik
Ilustracje: Ewelina Kolk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Więcej informacji na stronie Zielona Sowa

 

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent