Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Elżbieta. Księżniczka z Wersalu. Recenzja książek dla dzieci

elżbieta księżniczka1
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Powieści historyczne to temat, który znajduje wielu miłośników wśród dorosłych czytelników. Duża część tego gatunku to powieści o kobietach żyjących na królewskich dworach, które łączą w sobie ogrom historycznych faktów z pełnym akcji tłem obyczajowym. Teraz, dzięki serii „Elżbieta, księżniczka z Wersalu” nawet najmłodsze czytelniczki mogą poznać urok tego gatunku.

Bardzo mnie cieszy, że książki dla dzieci wyspecjalizowały się gatunkowo. Nie mamy już tylko przygodówek dla chłopaków i miłostek dla dziewcząt, lecz cały wachlarz typów!

Elżbieta, księżniczka z Wersalu to seria licząca już sześć tomów i jest wciągającą powieścią historyczną, która zachwyci przede wszystkim dziewczynki. Już na początku wzrok przyciągają liczne kolorowe i przyjemne ilustracje. Ich kreskówkowy styl nadaje książce lekkości, świetnie oddaje pełen uroku czar francuskich pałaców.

Dodatkowo książka ma przemyślany układ tekstu i dość dużą czcionkę, dzięki czemu nawet młodsze czytelniczki będą sięgać po nią z przyjemnością.

Autorką serii jest Annie Jay, która – choć nie jest znaną w Polsce pisarką – to napisała sporo powieści historycznych. W trakcie lektury dorosły czytelnik bez trudu zauważy, że autorka ma sporą wiedzę i potrafi ją umiejętnie wpleść w przygody młodziutkiej księżniczki.

Dzięki temu czytelniczki nie tylko przeżyją wiele przygód, ale poznają też obyczajowość i prawdziwe postaci historyczne z czasów Ludwika XVI.

Tom V Złote sanie opowiada o mroźnej i śnieżniej zimie, która nawiedziła Francję. Z kolei w tomie VI „Koń dla Elżbiety” Wersal odwiedzają goście z egzotycznej Libii. Bez trudu można zacząć czytać serię od tych tomów, jednak liczne nawiązania sprawiają, że chce się znać dokładnie wcześniejsze losy bohaterów.

Wątki obyczajowe, historyczne, przygodowe, a nawet kryminalne sprawiają, że ta seria od wydawnictwa Skrzat to świetna propozycja na zimowe wieczory, zarówno do wspólnego czytania, jak i samodzielnej lektury.

Ewelina Zielińska

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Annie Jay, Elżbieta. Księżniczka z Wersalu. Złote sanie, Wydawnictwo Skrzat 2018.

Annie Jay, Elżbieta. Księżniczka z Wersalu. Koń dla Elżbiety, Wydawnictwo Skrzat 2018.

 

156 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent