Najnowsze przygody księżniczki z Wersalu – powieści historyczne dla dzieci
UD

Najnowsze przygody księżniczki z Wersalu – powieści historyczne dla dzieci

📅 środa 19.09.2018 do środa 03.10.2018
Najnowsze przygody księżniczki z Wersalu - powieści historyczne dla dzieci

Anne Jay powraca, by znów zabrać was do XVIII-wiecznej Francji! Ta niezwykła powieść historyczna dla dzieci nie tylko zapewnia wspaniałą rozrywkę, ale i uczy.

Przepiękny Wersal pokrył się śniegiem, dworzanie urządzają wyścigi na łyżwach, a Elżbieta w Menażerii znajduje przepiękne złote sanie. Nie będzie to jednak spokojna zima ‒ Teofil i Maurycy stają w pojedynku, Kornel natomiast… wykrada chleb! Piąty tom przygód młodziutkiej księżniczki jest pełen niezwykłych przygód i tajemnic.

W tomie szóstym Elżbieta dowiaduje się o planach wydania ją za mąż. Dziewczyna sprzeciwia się temu i zaczyna planować uniknięcie małżeństwa. Pomaga jej Samir, nowy przyjaciel z Libii. To pełna napięcia opowieść, w której do samego końca trzymamy kciuki za Córkę Francji.

Seria o rezolutnej Elżbiecie, cudownie wzbogacona o subtelne ilustracje autorstwa Ariane Delrieu, stanowi znakomitą propozycję czytelniczą także dla głodnych wiedzy. Każdy tom zawiera ogrom ciekawostek zaprezentowanych w przystępny i ciekawy sposób.

Poznajcie bohaterkę, która istniała naprawdę!

Annie Jay, „Elżbieta. Księżniczka z Wersalu. Złote sanie”, Wydawnictwo Skrzat 2018.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Annie Jay, „Elżbieta. Księżniczka z Wersalu. Koń dla Elżbiety”, Wydawnictwo Skrzat 2018.

Elżbieta. Księżniczka z Wersalu. Koń dla Elżbiety

155 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent