Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Biało-czerwony kotylion

Biało-czerwony-kotylion
Ten kotylion może zrobić dziecko w wieku szkolnym lub młodsze, jeśli pomoże mu osoba dorosła. Jest stosunkowo prosty i nawet jeśli dziecko nie wykona go perfekcyjnie, będzie wyglądał efektownie.

Potrzebne materiały:

– biała i czerwona krepina
– tekturka
– nożyczki
– okrągłe przedmioty do odrysowania kółek o trzech różnych średnicach
– mocny klej (my użyliśmy tzw. kropelki)

1. Na tekturce odrysowujemy 4 kółka: 1 duże, 2 średnie i jedno małe. Wszystkie starannie wycinamy nożyczkami. My do odrysowania kształtów użyliśmy szklanek różnej wielkości i monet. W większym i jednym ze średnich kółek odrysowujemy koła o mniejszym obwodzie, by wyciąć w nich regularne otwory. W ten sposób otrzymamy 2 dość szerokie obręcze.

2. Nożyczkami odcinamy wąski długi pasek czerwonej krepiny i owijamy nią większą obręcz. Tak samo postępujemy z białą krepiną i mniejszą obręczą. Owinięte obręcze składamy ze sobą centralnie i sklejamy stykające się krawędzie. Z wierzchu przyklejamy najmniejsze kółko z tekturki.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

3. Z tyłu przyklejamy do obręczy 2 wąskie paski krepiny, a następnie zabezpieczamy całość przyklejając ostatnie kółko z tyłu.

Kotylion gotowy! Możemy przypiąć go do ubrania agrafką.

757 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent