Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Powstańcza opaska na rocznicę wybuchu Powstania

Powstańcza-opaska

Wbrew pozorom to zabawa nie tylko dla chłopców: sanitariuszki i łączniczki przekazujące powstańczą pocztę oraz sekretne wiadomości to bardzo ważne role, w których doskonale odnajdą się także dziewczynki.

Potrzebujemy:

  • zwykłą białą kartkę A4
  • farby plakatowe
  • czarny lub szary flamaster
  • ołówek
  • zszywacz

 
Jak zrobić powstańczą opaskę?

  1. Kartkę A4 składamy na pół w poprzek krótszej krawędzi, żeby uzyskać długi biały pasek.
  2. Jego dolną połowę malujemy czerwoną farbą i czekamy, aż wyschnie.
  3. Na środku białego paska ołówkiem rysujemy orzełka (za wzór może posłużyć rewers monety). Młodszemu dziecku lepiej pomóc, na zdjęciu widać dzieło ośmiolatka. Gotowy kształt obrysowujemy flamastrem.
  4. Teraz bardzo ważny moment: po obu stronach orzełka rysujemy flamastrem litery „W” i „P”, czyli Wojsko Polskie. W ten sposób nasza opaska będzie spełniała wymogi oficjalnego regulaminu pułkownika Chruściela z 1944 roku.

Gotową opaską owijamy rączkę dziecka, żeby dopasować miarę i spinamy ją zszywaczem w odpowiednim miejscu. Ważne, żeby nie była za ciasna i można ją było zsunąć, ani za luźna, żeby nie spadała.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Pomysł na opaskę przysłała Pani Joanna Engel.

316 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent