Stworkowy przybornik na długopisy – recykling

Stworkowy-przybornik

Czy zawsze macie problem ze znalezieniem ulubionego długopisu? Jeśli tak, to Miasto Dzieci ma dla Was propozycję – stworkowy przybornik. Potrzebne materiały to: kolorowy pusty pojemnik po szamponie lub butelce, samoprzylepny papier kolorowy, nożyczki, nożyk do tapet, klej, dwustronna taśma klejąca.

UWAGA! Ze względu na konieczność użycia ostrych przyborów, wszystkie przedstawione pomysły powinny być realizowane przez dzieci pod opieką i z pomocą osoby dorosłej.

Jak zrobić stworkowy przybornik? 

1. Nożykiem do tapet i nożyczkami dorośli odcinają górę butelki.

2. Z odciętego elementu opiekun nożyczkami wycina ręce.

3. Dziecko smaruje ręce klejem i przykleja jej po dwóch stronach z tyłu butelki.

4. W samoprzylepnym papierze dzieci wycinają oczy, źrenice, usta oraz zęby pojemnikowego stworka, które następnie przyklejają na pojemnik.

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

5. Na koniec dzieci z tyłu pojemnika przyklejają duży kawałek dwustronnej taśmy klejącej, która pozwoli umieścić przedmiot na ścianie lub szafce.

stworkowy-przybornik

Pomysł zabawy udostępniamy dzięki uprzejmości serwisu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie