Kermitek

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie Ale widok

📅 środa 24.02.2010 do piątek 23.04.2010
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w  konkursie Ale widok
W ten sposób dzieci i młodzież nie tylko poznają ciekawe prace artystów, ale przede wszystkim stają się coraz bardziej świadomymi, samodzielnie myślącymi uczestnikami współczesnej kultury.

Zaproszenie do udziału w konkursie „Ale widok", realizowanym w ramach projektu „Drogi bez skrótów", jest kolejną okazją do wsłuchania się w głos najmłodszych. Jesteśmy ciekawi opinii dzieci na temat przestrzeni Śląska, sposobu w jaki odbierają specyfikę środowiska, w jakim żyją, stosunku do poprzemysłowego krajobrazu, miast, osiedli, w otoczeniu których dorastają. Proponujemy konkurs, który ma skłonić dzieci i młodzież do refleksji nad miejscem ich zamieszkania, zachęcić do odkrywania Śląska na nowo i zmotywować do twórczej jego prezentacji.

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy III – VI), gimnazjalnych i licealistów.
2. Prace uczestników powinny wykorzystywać rzeczywisty obraz Śląska w połączeniu z wyobrażeniami i fantazjami na jego temat.
3. W kwestii formy i techniki prac pozostawiamy pełną dowolność, o ich charakterze decyduje autor.
4. Pracę należy zatytułować.
5. Do każdej pracy powinny być dołączone następujące informacje: imię i nazwisko autora, nazwa i adres szkoły, klasa.
6. Prace mogą zostać wysłane lub dostarczone osobiście na adres: CSW „Kronika", Rynek 26, 41-902 Bytom, do piątku 23 kwietnia, do godz. 20.00.
7. Rozwiązanie konkursu i rozdanie nagród nastąpi 1 maja podczas „Pikniku z widokiem".

Konkurs „Ale widok" z podziałem na kategorie:

1. Dla klas I-III
Stwórz mapkę swojego miasta lub dowolnej jego części. Sposób w jaki wykonasz swoją pracę jest dowolny (np. rysunek, kolaż, mozaika, wycinanka oraz inne formy).

2. Dla klas IV-VI
Zaprojektuj grę miejską z wykorzystaniem rzeczywistych miejsc. Projekt może dotyczyć każdego rodzaju gry – zespołowej, planszowej, zręcznościowej, fabularnej, logicznej, edukacyjnej. Główne zadanie polega na stworzeniu konkretnych zasad gry oraz dołączeniu do nich wszelkich niezbędnych elementów, które będą w niej brały jakikolwiek udział.

3. Dla klas gimnazjalnych
Wybierz dowolne, wpisujące się w przestrzeń Śląska miejsce i stwórz w oparciu o jego rzeczywisty obraz swoją autorską wizję. Odkryj poprzemysłowe przestrzenie, nadaj im nowy charakter i funkcje, stare budynki poddaj renowacji, przemieniaj znane ci miejsca i dopisuj do nich elementy abstrakcyjne, nierzeczywiste; eksperymentuj z formą i pozwól, aby marzenia o Twoim mieście stały się rzeczywistością. Pomysł i forma projektu są dowolne – możesz stworzyć rysunek, pracę pisemną, kolaż, fotografię, papierową konstrukcje przestrzenną, rzeźbę, komiks, relację dźwiękową, mozaikę, wyszywankę, wszystko to, co jest w stanie zaprojektować Twoja wyobraźnia. Praca może dotyczyć pojedynczego budynku, miejsca lub wycinka większej całości osiedla, dzielnicy, miasta.

4. Dla klas licealnych
Wejdź w rolę detektywa miejskiego, wyszukaj na Śląsku miejsca szczególnie Ci bliskie i stwórz osobisty przewodnik po Śląsku.
W kwestii realizacji projektu oraz pomysłu pozostawiamy pełną dowolność, może nim być praca pisemna, zbiór fotografii, rysunek, komiks, relacja dźwiękowa, trójwymiarowa konstrukcja lub każda inna forma. Wpisanie przewodnika w konwencje tajemniczej historii z intrygą w tle będzie dodatkowym atutem.

Projekt „Drogi bez skrótów" realizowany jest w ramach Akademii Orange.
Współpraca: Polskie Forum Edukacji Europejskiej.

 

 

354 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent