Ogrodowe zabawki – zabawki z owoców i warzyw

Neologopedia - ogrodowe-zabawki - hipopotam

Łapiąc ostatnie promienie wakacyjnego słońca, możemy pysznie zabawić się w ogrodzie lub na działce. Nie warto zabierać na działkę torby pełnej plastikowych zabawek. Wystarczy trochę fantazji, a inspiracji poszukajmy w wymyślnych kształtach natury. W sierpniowym ogrodzie znajdziemy wiele warzyw, owoców i innych roślin, które posłużyć mogą nam do stworzenia całej menażerii.

Oto nasze propozycje ogrodowych zabawek:

1. Śliwkowy hipopotam

Ze śliwek i borówek powstał słodki hipopotam. Oczy zrobiliśmy z ziarenek pieprzu, a uszy z małych listków. Jako łączniki mogą posłużyć patyczki lub wykałaczki. Śliwkowym hipopotamem można się świetnie pobawić, lub zjeść na deser. Uwaga, ważne by duża śliwka miała ogonek!

2. Ogórkowy smok

Neologopedia - ogrodowe zabawki - smokSmoka można spotkać pomiędzy rzędami marchewki. Z trzech ogórków (pękatych i przejrzałych) powstał tułów, smocza głowa i łapy. Małe, niedojrzałe pomidorki z ziarenkiem pieprzu stały się smoczymi oczami. Jarzębina przyozdobiła smoczą szyję, zaś liście winogrona i pomidorów stały się skrzydłami i ogonem. Groźne pazury to niedojrzałe nasiona kwiatów.

3. Koperkowa ryba

Neologopedia - ogrodowe zabawki - rybaFantazyjny koper włoski zamienił się we wspaniałą rybę, którą można ozdobić na wiele sposobów. Oczy to borówki z kwiatkiem, a uśmiech to kawałek pomidora. Inne dodatki mile widziane!

4. Gruszkowy jeż

Neologopedia - ogrodowe zabawki - jeżDokąd tupta nocą jeż? Jeż powstał z gruszki i wyschniętych strączków nasion kwiatowych, ale na działce znajdziemy wiele innych pomysłów by stworzyć bujne kolce jeża. Jeże to nie tylko świetna i dość trwała zabawka, ale także ekologiczna ozdoba ogrodu.

5. Paprykowy ptak

Neologopedia - ogrodowe zabawki - ptakW naszym ogródku zamieszkał rajski ptak! Jak to się stało? Z dwóch papryk i pomidora powstał tułów, dziób i głowa. Skrzydła to liście peonii, a liść paproci zamienił się we wspaniały ogon. Jagodowe oko przyozdobiły płatki gazanii. Pióropusz na głowie to wspaniale pachnący kwiat caprifolium.

Działkowe zabawki rozwijają wyobraźnię i uczą kreatywności. Są też okazją do zapoznania się z nazwami roślin. A jakie Państwo stworzycie zwierzęta z owocowo-warzywnych skarbów działki lub ogrodu? Podzielcie się swoimi pomysłami nadsyłając zdjęcia.

Owocnej zabawy!

Za pomysły na warzywno-owocowe zabawy dziękujemy Poradni Neologopedia z Łodzi.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:owocewarzywazabawki