Zagrajmy sobie! Małe Inne Brzmienia – Lublin

📅 sobota 11.07.2015 do niedziela 12.07.2015
Zagrajmy sobie! Małe Inne Brzmienia – Lublin

ZAPISY:

Zapisy prowadzone są drogą mailową pod adresem:
j.wawiorka-kamieniecka@warsztatykultury.pl

W zgłoszeniu należy wskazać nazwę warsztatu, datę i godzinę, a także podać imię i nazwisko uczestnika oraz dane kontaktowe (telefon, e-mail).

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PROGRAM ZAGRAJMY SOBIE | MAŁE INNE BRZMIENIA:

Zrób klip – młodych pasjonatów teledysków zapraszamy do tworzenia. Grupa pod okiem doświadczonego reżysera będzie pracowała nad całością projektu: tematem, wykonaniem zdjęć, wyborem materiału filmowego, montażem. Uczestnicy odbędą szkolenie z zakresu obsługi sprzętu, poznają podstawy filmowania, zasad i technik montażu. Będzie to niepowtarzalna okazja do zaproponowania zespołowi Miąższ teledysku do jednego z ich utworów.

Wiek uczestnika: 12-18 lat

Kiedy: 8,9,10 lipca w godz.: 11:00 – 14:00

Gdzie: MDK Pod Akacją w Lublinie, ul. Grodzka 11

Prowadzenie:
Anna Maliszewska
Anna Maliszewska jest czołową w naszym kraju realizatorką teledysków, autorką scenariuszy, reżyserem, scenografem. Ma na swoim koncie ponad trzydzieści prac dla takich wykonawców jak Kayah, Piasek, Reni Jusis, Myslovitz. Jej realizacje otrzymały wiele nagród i nominacji, m.in. Fryderyka w kategorii Najlepszy Teledysk za wideoklip „Sutra" dla zespołu Sistars oraz Grand Prix na Yach Film Festiwal za teledysk do piosenki „Ostatni raz" Reni Jusis. Jest także autorką kilku filmów dokumentalnych.


You and Me Myself and I
– zapraszamy na warsztaty z zespołem Me Myself and I. Młodzi uczestnicy Innych Brzmień dowiedzą się czym jest śpiew w ujęciu fizycznym i psychologicznym. Spróbują używać swego głosu niczym instrumentu, śpiewać a capella i z mikrofonem. Poznają tajniki elektronicznego przetwarzania głosu na żywo czy śpiew w grupie z liderami (partie solowe). Finałem warsztatu będzie wspólny występ podczas koncertu zespołu.  

Wiek uczestnika: 13-18 lat
Kiedy: 10,11 lipca w godz. 11:00 – 16:00
12 lipca w godz. 11:00 – 14:00
Gdzie: MDK Pod Akacją w Lublinie, ul. Grodzka 11

Prowadzenie: muzycy z grupy Me Myself and I – Magdalena Piasecka i Michał Majeran

Magdalena Piasecka – absolwentka Szkoły jazzu i muzyki rozrywkowej we Wrocławiu i prestiżowych warsztatów wokalnych z Meredith Monk w Instytucie Grotowskiego. Jest autorką i wykonawczynią muzyki do spektaklu „Padlina" Wrocławskiego Teatru Tańca Arka. Zagrała ponad dwieście koncertów w Polsce i Europie na największych festiwalach muzycznych. Twórczyni i nauczycielka w Studium Wokalnym we wrocławskim Centrum Kultury Agora.

Michał Majeran – absolwent Wydziału Wokalnego i Aktorskiego na Akademii Muzycznej, stypendysta Ministra Kultury oraz Prezydenta miasta Wrocławia. Ma za sobą przygodę z muzyką operową i oratoryjną w Polsce i Wielkiej Brytanii. Realizator dźwięku wielu programów edukacyjnych.      

Samoróbka
– skonstruować swój własny instrument muzyczny to nie lada wyzwanie. Podczas Innych Brzmień, pod czujnym okiem profesjonalistów, będzie można swoich sił spróbować. Młodzi uczestnicy poznają podstawowe zasady działania instrumentów, skonstruują własne z łatwo dostępnych materiałów i nauczą się metody nagłośnienia nawet bardzo cichych dźwięków.

Wiek uczestnika: 6-18 lat
Kiedy: 9,10,11,12 lipca w godz.: 11:00-16:00

Gdzie: MDK Pod Akacją w Lublinie, ul. Grodzka 11

Prowadzenie: Paweł Romańczuk

Paweł Romańczuk – muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie małych instrumentów. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. W 2010 roku opublikował pierwsze opracowanie historii toy piano. Jest autorem książki-podręcznika o budowie własnych instrumentów muzycznych. Prowadzi warsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi.

One Man Music Multi Show – telefon komórkowy ma już prawie każdy, ale nie każdy posiada na nim samodzielnie wykonany dzwonek. Podczas warsztatów uczestnicy spróbują nagrać takie sygnały, a dodatkowo stworzą dżingle, które wykorzystamy później podczas projekcji teledysku zespołu Miąższ. Zajęcia będą okazją do twórczych eksperymentów i wspaniałej zabawy.

Wiek uczestnika: 6-18 lat
Kiedy: 9,10,11,12 lipca 11:00-13:00  i 14:00 – 16:00
Gdzie: MDK Pod Akacją w Lublinie, ul. Grodzka 11

Prowadzenie: Marcin Steczkowski

Marcin Steczkowski – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. W 2006 roku ukończył studia wyższe na wydziale lutnictwa artystycznego na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Kilka lat później został absolwentem studiów wokalno-aktorskich na tej samej uczelni. Przez dziesięć lat był muzykiem w zespole Justyny Steczkowskiej, w którym w pewnym okresie pełnił funkcję kierownika muzycznego, a później menażera. Stworzył też własny monodram muzyczny „Homo Homini", który w 2011 roku został wystawiony w Nowym Jorku na festiwalu teatralnym United Solo. Rok później zaaranżował muzykę do spektaklu „Halo Szpicbródka" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Od niedawana współpracuje z Pawłem Fortuną, psychologiem i muzykiem, realizując nowatorskie projekty („Wznieś się na poziom dziecka", „OFF Music", „Mental Cinema"). Niedawno otworzył w samym centrum Warszawy studio nagraniowe Sound Martin Studio.

Drum′n Dreams – zapraszamy na warsztaty perkusyjne, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak wykonywać własnoręcznie bębny, kije deszczowe czy happy drums. Dodatkowo w trakcie zajęć powstaną utwory improwizowane. Spotkanie więc będzie nie tylko pełne nowych wiadomości, ale też mini koncertem przyjaznym dla ucha.

Wiek uczestnika: 6-18 lat
Kiedy: 9,10,11,12 lipca w godz.: 12:00-14:00  i 15:00-17:00

Gdzie: Błonia pod Zamkiem

Prowadzenie: Tomasz Bozdek     

Tomasz Bozdek jest inicjatorem powstania grupy Tomabas, muzykiem i producentem instrumentów perkusyjnych. Od ponad 20 lat zajmuje się produkcją perkusyjnych instrumentów muzycznych, m.in. bębnów, kijów deszczowych. Zaangażowany w wiele międzynarodowych i międzykulturowych projektów muzycznych.


Największy Bęben Świata
– wszystkich, i małych i dużych, uczestników Innych Brzmień zaprosimy do wspólnego grania na bębnie o średnicy… 10 metrów! Jednocześnie do zabawy może włączyć się aż 150 osób. Warsztaty nie wymagają wcześniejszych zgłoszeń!

Wiek uczestnika: bez ograniczeń
Kiedy: 9,10,11,12 lipca w godz. 13:00-14:00

Gdzie: Błonia pod Zamkiem

Prowadzenie: Ryszard Bazarnik i Iza Kowalewska      

Ryszard Bazarnik – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego, uczestnik Kursów Interpretacji Muzycznej Centre Acanthes w Avignon pod kierunkiem Sylvio Gualdy. Artysta specjalizujący się w tworzeniu projektów na pozór niewykonalnych, takich m.in. jak: Koncert na Ścianie, Koncert Tysiąca Bębniarzy, czy 72-godzinny Koncert, niezwykłych instrumentów- garnki, krzesła, szprychy rowerowe itp., na których jest w stanie grać melodie i całe wręcz utwory. Jako animator prowadzi bębniarskie warsztaty integracyjne (jego kolekcja to 180 bębnów!). Jako one-man-band zastępuje grupę 4 perkusistów.

 

"Zagrajmy sobie" odbywa się w ramach Małych Innych Brzmień podczas Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art′n′Music Festival.

Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.  

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art′n′Music Festival

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Kultura Dostępna, Lublin – Miasto Inspiracji, Warsztaty Kultury

Patronat honorowy: Ambasada Republiki Armenii w Warszawie 

Patroni medialni: Polskie Radio, TVP Kultura, Gazeta Co Jest Grane, TVP Lublin, Radio Lublin, portal T-Mobile Music, portal O.pl, portal musicNOW!

Sponsor główny: PGE Polska Grupa Energetyczna  S.A.

Sponsorzy: Perła, Cydr Lubelski, ElSol      

Więcej informacji na http://www.innebrzmienia.eu/

313 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin
Kontakt:

http://www.warsztatykultury.pl