Afrykańska przygoda we Wrocławskim Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek, plac Teatralny
🗺 mapa
📅 sobota 06.04.2024 do niedziela 07.04.2024
Afrykańska przygoda we Wrocławskim Teatrze Lalek
Przedstawienie teatralne dla najnajmłodszych (od 1 do 3 lat). Bohater spektaklu, maleńki Jacuś, przenosi się we śnie do Afryki – egzotycznej, baśniowej krainy, zamieszkanej przez przyjazne zwierzęta.

Chłopczyk przeżywa tam kilka zabawnych przygód: wspina się na palmę, jeździ na zebrze, spotyka małpę, żyrafę i krokodyla. Tę prostą historię aktorzy i lalki opowiadają bez słów – językiem gestów, muzyki i światła, co sprawia, że fabuła jest całkowicie zrozumiała nawet dla dzieci, które jeszcze nie mówią.

Przedstawienie trwa tylko trzydzieści minut, podczas których na scenie nieustannie coś się dzieje: pojawiają się kolejni bohaterowie, a kolorowa scenografia wciąż się zmienia, dzięki czemu maluchy nie mają problemu ze skupieniem uwagi na akcji scenicznej. Spektakl zaskakuje małych widzów mnóstwem sprytnych teatralnych sztuczek: kolorowa piłeczka zamienia się w słonia, samochodzik – w krokodyla, a niebieska kurtyna raz staje się rozgwieżdżonym niebem, a raz dziecięcą kołdrą.

Afrykańska przygoda„, grana dotychczas z powodzeniem na scenach gdańskiego Teatru Miniatura i szczecińskiej Pleciugi, wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych – rozwijającego się w Europie już od trzech dekad, a w Polsce dopiero rozkwitającego. Spektakle dla najnajmłodszych, tworzone przy udziale psychologów i pedagogów dziecięcych, są idealnie dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci młodszych niż przedszkolne. Wspaniale rozwijają inteligencję emocjonalną, uwrażliwiają na sztukę i oswajają z teatralnymi środkami wyrazu.

Uwaga: Widzowie spektaklu siedzą na podłodze, na miękkich poduszkach. Przed wejściem na widownię prosimy o zdjęcie obuwia.

Mariola Fajak-Słomińska: Afrykańska przygoda

Reżyseria: Mariola Fajak-Słomińska i Janusz Słomiński; muzyka: Paweł Dudzik; scenografia: Jolanta Brejdak; występują: Patrycja Łacina-Miarka, Edyta Skarżyńska, Tomasz Maśląkowski

Spektakle

6 kwietnia, godz. 13.00
7 kwietnia, godz. 13.00

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent