4.07.2015, sobota
godz. 12.00 – 13.00
Warsztat teatralny dla dzieci „Wspomnienie o Annie Marii Herbst"
Warsztat teatralny dla dzieci realizowany w ogrodzie Pałacu Herbsta.
W czasie warsztatu dzieci zaznajomią się z zasadami animacji prostych form lalkowych, które służyć będą poznaniu prastarych form ożywienia zmarłych przy pomocy poruszanych wizerunków i figur. Wspólnie będziemy tworzyć krótkie etiudy teatralne z użyciem lalek do wcześniej przygotowanych rysowanych scenariuszy.
Prowadzenie: Adam Walny (Walny-Teatr)
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy:
e-mail: edu.herbst@msl.org.pl, tel.: 42 674 96 98 w. 35
Bilet wstępu: 8 zł.
Walny-Teatr – powstał w roku 1999 z inicjatywy Adama Walnego, absolwenta wydziału Reżyserii Teatru Lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teatr w swych pracach penetruje różne tradycje teatru lalki, maski i przedmiotu w warunkach studyjnych, estradowych i ulicznych. Używa lalki również poza sceną: w edukacji, terapii i sztuce performance. Adam Walny jest twórcą takich widowisk jak „Kuglarz i Śmierć", „Motyl, Genesis", „Kamieniarz", „Misterium Narodzenia", „Dziadek", „Hamlet", „Don Kichote", „Opus Hamlet", „Szekspir – made in Poland" czy „Przygody Kropli Wody", z którymi uczestniczy w najważniejszych festiwalach sztuki lalkarskiej w Polsce i za granicą. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Adam Walny jest autorem podręcznika do teatru lalek Teatr Przedmiotu (SDK 2007) oraz założycielem Instytutu Sztuki Lalkarskie i Teatru Przedmiotu w Ryglicach.
Więcej informacji: www.walnyteatr.pl
Adam Walny (ur. 21 maja 1972) – lalkarz, scenograf, reżyser, pedagog teatru. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją snycerz oraz Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii Teatru Lalek. W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą. Zdobywca kilkudziesięciu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, między innymi pierwszej nagrody na VI Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy. Czterokrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2004 roku organizuje przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie festiwal Święto Głupców. Założył Instytut Sztuki Lalkarskiej przy własnym teatrze oraz Pracownię Teatru Przedmiotu przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jest autorem programów edukacyjnych („Lekcje z lalki") i terapeutycznych („Lalka z duszą"). Prowadzi różnego rodzaju warsztaty dla dzieci i dorosłych, był terapeutą na plenerach twórców niepełnosprawnych organizowanych przez Stowarzyszenie NIKE. Współpracował ze Stowarzyszeniem Twórców Niepełnosprawnych, Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Chata z pomysłami", Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Białostockim Teatrem Lalek, Eksperymentalnym Studiem Tańca EST w Krakowie. W roku 2007 opublikował książkę „Teatr przedmiotu. Kulisy warsztatu. Arkana rzemiosła".
Muzeum Pałac Herbsta - oddział Muzeum Sztuki
Misją Pałacu Herbsta jest promowanie sztuki dziewiętnastego stulecia oraz upowszechnianie wiedzy dotyczącej dziedzictwa tej epoki. Muzeum realizuje swe cele przez gromadzenie i udostępnianie kolekcji sztuki, rzemiosła artystycznego i przedmiotów kultury materialnej z XIX stulecia oraz realizację …
90-338 Łódź
42 674 96 98, 42 674 99 11,
herbst@msl.org.pl
http://www.palac-herbsta.org.pl
facebook