Zajęcia odbywają się o godz. 12.00 i 14.00.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od lat 6 do 10.
Wstęp wolny
UWAGA! Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy – tel. 71 372 51 48
Zapisy na zajęcia odbywające się w lipcu przyjmujemy od 1 lipca.
Zapisy na zajęcia odbywające się sierpniu przyjmujemy od 20 lipca.
środa 1 sierpnia, godz. 12.00 i 14.00
Spotkanie z nietoperzem
Dzieci poznają ciekawą symbolikę nietoperzy i dowiedzą się, jak wiele gatunków tych sympatycznych zwierzątek żyje na świcie, i jakie są ich zwyczaje. W drugiej części zajęć dzieci wykonają własne, autorskie nietoperze.
piątek 3 sierpnia, godz. 12.00 i 14.00
Tajemnice średniowiecznych mistrzów
Uczestnicy obejrzą obrazy i rzeźby w galerii sztuki średniowiecznej, poznają tajemnice warsztatu dawnych mistrzów i zobaczą narzędzia złotników, w ramach zajęć plastycznych zaprojektują własny ołtarz z przedstawieniami ulubionych świętych.
środa 8 sierpnia, godz. 12.00 i 14.00
Przygody w podróży
Zajęcia przybliżą dzieciom historie o rzeczywistych i fantastycznych przygodach, które spotykają podróżników. Uczestnicy spotkania dowiedzą się między innymi o perypetiach Odyseusza, który trafił do jaskini olbrzyma Polifema, o Jonaszu, który został połknięty przez rybę, a także o Izraelitach, których dotknęła plaga jadowitych węży. W trakcie zajęć plastycznych dzieci zilustrują wybraną przez siebie opowieść.
piątek 10 sierpnia, godz. 12.00 i 14.00
Jak zostać rycerzem?
Podczas zajęć prowadzący zapozna uczestników z ideałem średniowiecznego rycerza, jego obyczajami i stylem życia. Dzieci obejrzą też broń i akcesoria stroju, a w drugiej części spotkania wezmą udział z zabawie wzorowanej na testach sprawnościowych zaczerpniętych z dawnych ćwiczeń i turniejów rycerskich.
piątek 17 sierpnia, godz. 12.00 i 14.00
Język symboli
Podczas zajęć dzieci poznają takie terminy jak atrybut i symbol, następnie prowadzący, pokazując uczestnikom dzieła sztuki zawierające atrybuty i symbole, wyjaśni ich znaczenie. Spotkanie będzie dla dzieci inspiracją do stworzenia „Księgi symboli", która będzie cenną pomocą do rozpoznawania ukrytych treści dzieł sztuki.
środa 22 sierpnia, godz. 12.00 i 14.00
Do czego służyły te piękne przedmioty?
Podczas zajęć prowadzący pokaże eksponaty rzemiosła artystycznego o dziwnym lub nawet ukrytym przeznaczeniu związanym z dawnym stylem życia mieszkańców Śląska. Pośród eksponatów są naczynia żartobliwe, lampy, nagrzewnice do pościeli, miski balwierskie, klepsydry, żeliwny piec-rzeźba i inne. W drugiej części spotkania uczestnicy wykonają model narzędzia lub urządzenia, które może się przydać w ich własnym mieszkaniu.
piątek 24 sierpnia, godz. 12.00 i 14.00
Co to jest instalacja plastyczna?
Aby zrealizować własną wizję, artysta współczesny często zajmuje dużą część sali wystawienniczej, a jego dziełem staje się zaaranżowana przestrzeń. Tę próbę przekroczenia tradycyjnie rozumianych granic sztuki nazywa się instalacją.
Podczas muzealnego spotkania dzieci zobaczą instalacje plastyczne wykonane z rozmaitych materiałów: drewna, gipsu, metalu, naturalnego kamienia i pleksi.
środa 29 sierpnia, godz. 12.00 i 14.00
Letnie przyjemności – opowieść o dawnym sporcie, wakacjach i rozrywce
Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jakie sporty uprawiali nasi pradziadkowie, gdzie spędzali wakacje, i jak wyglądały dawne stroje plażowe.
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Dział Oświatowy
Plac Powstańców Warszawy 5
50-153 Wrocław
tel. 71 372 51 48
oswiata@mnwr.art.pl
od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Muzeum Narodowe we Wrocławiu Jedno z najważniejszych i najzasobniejszych polskich muzeów. W zbiorach, które obej- mują ponad 200 tysięcy obiektów, znajdują się zabytki z prawie wszystkich dziedzin sztuki, poczynając od szkła antycznego, przez średniowieczną rzeźbę kamienną, …
50-153 Wrocław
71 372 51 50
sekretariat@mnwr.pl
http://mnwr.pl