UD

MultiCentrum MBP zaprasza

MultiCentrum MBP - różne filie
🗺 mapa
📅 sobota 15.06.2024
MultiCentrum MBP zaprasza
Zapraszamy na wydarzenia rodzinne do MultiCentrum.

#TataTeżCzyta w Parku Tołpy. Piknik z literaturą | 15.06
15 czerwca w Parku Tołpy odbędzie się największe wspólne męskie czytanie w mieście! Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu zaprasza na rodzinny piknik z literaturą dziecięcą pod hasłem #TataTeżCzyta, podczas którego tatowie będą odczytywać na głos krótkie fragmenty książek dla dzieci.
Chłopcy i mężczyźni w Polsce nadal czytają znacznie mniej niż kobiety i dziewczynki. Dlatego Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Tatarak i Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu po raz kolejny podejmują wyzwanie dotarcia do ojców, wujków, dziadków, braci, opiekunów i wszystkich mężczyzn, kierując do nich prosty przekaz: czytajcie!
Jak się okazuje, brak męskiego czytającego wzorca to jedna z przyczyn porzucania czytelniczych nawyków przez młode osoby. A skoro przykład idzie z góry, już sam widok taty z książką może zdziałać cuda. Czytanie dziecku jest ogromną inwestycją w jego przyszłość oraz sposobem na pogłębienie więzi z opiekunem.
Wspólne czytanie w Parku Tołpy rozpocznie się o godz. 15:00 przy kontenerze ESK Emocje – Sport – Kultura. Do wydarzenia może dołączyć każdy czytający tata, brat, dziadek czy opiekun. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać ani rejestrować – wystarczy przyjść do Parku Tołpy i wziąć książkę do ręki. Plenerową biblioteczkę przygotuje Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu, więc będzie można skorzystać z jej propozycji. Na piknik można przyjść z własnym kocem lub skorzystać z bibliotecznych leżaków i poduch.
Żeby nauka nie poszła w las, każdy tata, który zdecyduje się wziąć aktywny udział w akcji i podejmie się publicznego czytania, otrzyma w podziękowaniu od Biblioteki książkę dla dzieci.
W roli lektorów zobaczycie też znanych wrocławian, którzy podzielają zawołanie kampanii i na co dzień udowadniają, że tata z książką to normalny i piękny widok.

15.06 | 15:00 | Park Tołpy | kontener ESK
Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Żółty Parasol, które animuje życie kulturalne na wrocławskim Ołbinie.
DATA WYDARZENIA: 15.06.2024, GODZINA: 15:00

 

Abstrakcja różnymi nićmi szyta
W sobotę, 15 czerwca, zapraszamy dzieci w wieku 9-13 lat na warsztaty w ramach festiwalu Punto y Raya Junior!
W trakcie warsztatów nauczymy się projektować grafikę wektorową – obrazy, które rozumieją maszyny. Stworzymy abstrakcyjne ramki na komputerze i wyhaftujemy grafiki na ekologicznych torbach za pomocą hafciarki komputerowej.
Warsztaty dla dzieci w wieku 9-13 lat, z rodzicami.

Data: 15 czerwca (sobota). Czas trwania: 12.30-15.30.
Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: info@pyr-lab.com.
Prowadząca: Kinga Bartniak-Król – Badaczka wizualna, graficzka, edukatorka STEAM. Ukończyła Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz uzyskała stopień doktory sztuki na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Prowadzi zajęcia na swojej Alma Mater oraz w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Uwielbia dzielić się wiedzą i tym, co piękne – współtworzy festiwal filmu abstrakcyjnego Punto y Raya. Uczestniczyła w licznych rezydencjach artystycznych oraz wystawach w kraju i za granicą. Interesuje się sztuką nowych mediów, typografią i szyciem.
Organizatorem wydarzenia jest Punto y Raya Junior.

ADRES: MultiCentrum, ul. Powstańców Śląskich 210

https://biblioteka.wroc.pl/wydarzenia/

158 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent