10.08.2013
sobota
Pracownia OKO zaprasza na warsztaty muzyczne młodych odkrywców, marzycieli i wszystkich ciekawych świata!
Pierwsze zajęcia są bezpłatne!
Program warsztatów obejmuje ćwiczenia rytmiczno – umuzykalniające i zagadnienia kulturoznawcze. Śpiew i ćwiczenia rytmiczne doskonale kształtują koncentrację, zmysł słuchania, poczucie rytmu i umiejętność pracy w grupie.
Podczas zajęć będziemy rozwijać swój najcenniejszy instrument, jakim jest nasz własny głos, a także ćwiczyć koordynację ruchową.
Podpatrzymy jak wygląda życie dzieci w różnych miejscach na kuli ziemskiej, dowiemy się, jak brzmi muzyka w odległych zakątkach świata i spróbujemy sami ją wykonać. Zagramy na własnym ciele oraz perkusyjnych przeszkadzajkach. A przede wszystkim… Będziemy dużo śpiewać!
Spotkanie pierwsze z cyklu Afryka Zachodnia: GWINEA
Wybierzemy się w podróż do Afryki Zachodniej, gdzie receptą na trudy codziennego życia jest muzyka. Podobnie jak dzieciom w Gwinei nie będą nam potrzebne piękne zabawki, poznamy tamtejsze gry dla najmłodszych i świetnie spędzimy czas.
Hasłem przewodnim zajęć będzie “Wassa, Wassa, Wassa!”, co w języku Malinke oznacza “radość, radość, radość”.
Posłuchamy lokalnych rytmów i nauczymy się gwinejskiej pieśni. A może nawet zatańczymy w afrykańskiej wiosce?
Warsztaty poprowadzi Milena Kranik.
Z wykształcenia pedagog. Jej największą pasją jest muzyka, a w szczególności pieśni z różnych stron świata. Od 2010 roku śpiewa w rdzennych językach ludów Mande. Występowała u boku znakomitych muzyków, jak Adama Bilorou Dembele, grała w zespole City Bum Bum. Śpiewa w Wielkim Chórze Młodej Chorei i współpracuje z Teatrem Chorea, z którym zrealizowała między innymi projekt ”Gilgamesz”. Współprowadzi warsztaty muzyczne dla dorosłych i dzieci w Akademii Rytmu Folk′n′Roll
Pierwsze zajęcia są BEZPŁATNE i odbędą się w sobotę 10.08 podczas ekotargów.
Czas trwania: 60 min
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 do 11 roku życia.
Na następne zajęcia zapraszamy we wtorek 13.08. o godz. 17.00
Koszt: 20 zł.
Na warsztaty konieczna rezerwacja poprzez e-mail pracownia@oko.edu.pl, facebook.com/pracowniaoko, lub telefonicznie pod nr 790 607 786, 531 400 882.