Organizowane przez nas zabawy przyzwyczajają dzieci do brania udziały w zajęciach dydaktycznych bez opieki rodzica. Adaptacja do pozostania samemu w przebiega stopniowo i jest uzależniona od indywidualnych potrzeb.
Etapy adaptacji przebiegają następująco:
• Rodzic/opiekun bierze udział w zajęciach wraz z dzieckiem
• Rodzic/opiekun przebywa na terenie pracowni, ale nie bierze udziału w zajęciach.
• Rodzic/ opiekun pozostawia dziecko na zajęciach.
Program:
Zajęcia są oparte na teorii inteligencji wielorakich i teorii uczenia się muzyki E.E. Gordona. Wykorzystujemy zdobycze pedagogiki zabawy oraz integracji sensomotorycznej.
Dbamy zarówno o rozwój poznawczy naszych podopiecznych, ale również społeczny i emocjonalny. W naszym codziennym kontakcie z dziećmi stosujemy komunikaty „ja" oraz metody wspólnego rozwiązywania konfliktów, które uczą podejmowania decyzji. Wzmacniamy pozytywną samoocenę naszych dzieci, szukając ich talentów i mocnych stron. Dajemy dzieciom szansę rozwoju społecznego poprzez wspólne zabawy, rozmowy, współpracę i wcielanie się w role (projektanta czy budowniczego).
Ćwiczymy inteligencję emocjonalną przy wykorzystaniu bajek terapeutycznych, pacynek oraz ruchu ekspresyjnego i muzyki.
Podczas każdego spotkania wprowadzamy zabawy ruchowe, które ćwiczą sprawność, zwinność oraz koordynację. Wykorzystujemy przy tym ringa, piłki, woreczki z grochem, hulahopy etc.
Poznajemy przyrodę. Siejemy owies i sadzimy kwiatki na wiosnę. Badamy co jest w jajku i dowiadujemy się, gdzie zimę spędzają niedźwiedzie. Badamy szyszki i budujemy własne trójwymiarowe kompozycje z darów natury. Sprawdzamy co pływa, a co tonie, a potem budujemy małe stateczki
Badamy otaczający nas świat. Sprawdzamy co to jest cień i skąd się bierze. Wrzucamy do wody i krochmalu różne rodzaje papieru i obserwujemy co się z nimi dzieje. Sprawdzamy co spadnie szybciej kamień czy piórko?
Przygotowujemy paluszki do pisania i rozwijamy kreatywne myślenie poprzez zabawy plastyczne i manualne. Robimy krasnoludki z tubek po papierze i jamy dla niedźwiedzi przy wykorzystaniu farby solnej. Na różne sposoby bawimy się plastycznie – malujemy farbami, pastelami, ale też pastą do zębów. Sprawdzamy jakie różne rzeczy pozostawiają ślady, jakie pieczątki można zrobić z warzyw i czy da się malować paluszkami. Wykorzystujemy piaskownice z solą do wodzenia palcem i rysowania śladów.
Plan dnia:
10:00/17:00 przyjście dzieci i zabawy swobodne proponowane przez dzieci.
10:15-10:45/ 17:15-17:45 przywitanie, zajęcia muzyczne, ruchowe (gimnastyka)
10:45/17:45 drugie śniadanie
11:00/18:00 zabawa swobodna,
11:30/18:30 zajęcia tematyczne (plastyczne, badawcze)
12:00/19:00 odbiór dzieci
Zasady organizacyjne brania udziału w zajęciach:
• Dzieci przynoszą własne II śniadanie/podwieczorek (bez słodyczy!) i picie, w zamkniętym, opisanym pudełku/kubku.
• Dzieci nie są zmuszane do jedzenia, ale są zachęcane do samoobsługi. Jemy wszyscy razem przy stole. Pijemy w miarę potrzeb.
• Centrum zapewnia wodę mineralną niegazowaną i herbatę
• Dzieci przynoszą własne kapcie, pieluszki (jeżeli dotyczy) oraz ubranie do przebrania (można zostawić w opisanym worku na terenie Centrum).
• Z uwagi na częste zabawy z wodą bardzo proszę o to, aby w ubraniu do przebrania był zawsze komplet – wszystko na górę i na dół. Pomimo iż podczas tych zabaw używamy fartuszków, czasami zdarzają się wypadki.
• Bardzo proszę, aby ubrania były łatwe dla dzieci do ubierania (bez guzików, zatrzasków etc.) z uwagi na to, że ćwiczymy samodzielną obsługę w toalecie (w miarę możliwości samego dziecka).
• Dzieci nie są zmuszane do udziału w zajęciach zorganizowanych. Jeżeli nie mają ochoty na udział moga obserwować co się dzieje.
Czas: 2 h
Koszt: 40 zł (pojedyncze wejście), 35 zł (w karnecie)
Obowiązują zapisy: 784 193 312, biuro@zakrzowska29.pl
29 stycznia, godz. 10.00 i 17.00
Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29
Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29 to nowy adres na mapie Wrocławia, pod którym gwarantujemy dużą dawkę dobrej zabawy, wiedzy, ciekawych umiejętności i kreatywnego odpoczynku. Miejsce stworzone z myślą o dzieciach i dorosłych.
Tworzą je ludzie …
51-318 Wrocław
(w budynku Askot)
784 193 312
biuro@zakrzowska29.pl
http://www.zakrzowska29.pl