Kermitek

📅 sobota 22.08.2015 do poniedziałek 14.09.2015
Prawdziwa miłość

Któż z nas bowiem nie chciałby, aby jego małe obecnie pociechy były za dwadzieścia lat mądrymi, odpowiedzialnymi i pracowitymi ludźmi? A to nie dzieje się przypadkiem. By tak się stało, już dziś trzeba odpowiednio przygotować grunt i starannie pielęgnować wzrost, formując osobowość dziecka.

Książeczka, obok pouczającej historii z życia zwierząt z bambusowego lasu, zawiera przewodnik dla rodziców i wychowawców, w którym znajdą Państwo pytania nawiązujące do tekstu. Pozwolą one wytłumaczyć dziecku, że postawa prawdziwej miłości nie jest uczuciem, ale decyzją, która prowadzi do wyświadczenia dobra wobec kogoś, kto niekoniecznie na to zasługuje. Jeśli nasze dzieci zrozumieją, czym jest POSTAWA BOŻEJ MIŁOŚCI i nauczą się ją naśladować, ich życie, relacje z rówieśnikami czy z rodziną będą lepsze. Zachęcamy rodziców do rozpoczęcia lektury właśnie od tych wskazówek.

Życzymy wielu pięknych chwil ze swymi dziećmi, chwil spędzonych na wspólnym czytaniu i na rozmowach, do których pretekstem staną się poszukiwania odpowiedzi na zamieszczone w książeczce pytania.

JUSTYNA WACŁAWIK – młoda pisarka urodzona w Warszawie. Dzięki szczególnej wrażliwości umiejętnie wchodzi w świat wyobraźni dziecięcej. W swych publikacjach przedstawia tradycyjne wartości biblijne i wskazuje, jak pomagać dziecku w nauce dokonywania właściwych wyborów. Obecnie mieszka w Phoenix w Arizonie.

Autor: Justyna Wacławik
Ilustracje: Jakub Kuźma