„Jemy Borówki Na Polu” to trzecia edycja projektu, którego celem jest oparta na zabawie, niestandardowa popularyzacja wiedzy o języku polskim: jego regionalnych odmianach, zasadach etykiety językowej, o tym, jak zmienia się znaczenie słów i w jaki sposób posługiwać się językiem, by nasze codzienne życie było łatwiejsze. Zaproszeni na wydarzenie eksperci i artyści podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami poprzez gry, zabawy językowe, formy teatralne, konkursy i pasjonujące dyskusje. Polskie Radio Dzieciom nie tylko jest patronem medialnym wydarzenia. Dziennikarze anteny porozmawiają także z zaproszonymi gośćmi i zgromadzoną publicznością, na żywo relacjonując to, co dzieje się na miejscu. A wszystko po to, by już najmłodszych słuchaczy rozkochać w języku polskim.
Echa rabczańskich wydarzeń wybrzmią w audycjach „Poranek” i „Popołudnik”. W piątek 30 lipca w „Poranku” spotkanie z Agnieszką Frączek nawiązujące do otwierającego tegoroczną edycję wydarzenia „O pleceniu andronów (z łyka) i innych zabawach językowych w twórczości Jana Brzechwy”. Z kolei w „Popołudniku” pierwsze festiwalowe rozmowy z uczestnikami spotkań – zgromadzoną publicznością i zapowiedź tego, co jeszcze czeka na przybyłych uczestników.
Obszerne materiały w postaci zarejestrowanych rozmów pojawiają się także na antenie w kolejnym tygodniu, a dokładniej w niedzielę 8 sierpnia. W „Kulturotece” o godz. 17.00 Michał Rusinek, autor książki „Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości”, przedstawi arcyciekawe historie nazw miejscowości i zachęci młodych detektywów do własnych poszukiwań. Z kolei w „Kulturalnej Strefie” o godz. 21.00 spotkanie z Arturem Czesakiem.