Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Władysławowo na długi weekend z dzieckiem

wladyslawowo-na-dlugi-weekend
Władysławowo ze względu na doskonałą lokalizację (pobliże Trójmiasta i Helu) jest znanym miejscem wypoczynku oraz miastem, które z roku na rok staje się coraz bardziej przyjazne rodzinom z dziećmi. Jednym z wyznaczników tego, że miasto dba o swoich najmłodszych turystów, jest dla mnie zawsze ilość, usytuowanie i stan techniczny miejscowych placów zabaw. Tutaj ich nie brakuje, o co dbają nie tylko właściciele ośrodków noclegowych, ale i władze miasta, które np. z okazji Dnia Dziecka 2013 uruchomiły nowy plac zabaw przy głównym deptaku.

Ocean Park
W samym Władysławowie nie sposób nie odwiedzić Ocean Parku, który zajmuje ogromną i przyjemnie zagospodarowaną przestrzeń. Ten park to miła odmiana dla, wyrastających w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, parków dinozaurów. Rzeczywistych rozmiarów modele mieszkańców morskich głębin zrobią wrażenie na małych i dorosłych turystach. Przy każdym z eksponatów umieszczono tabliczki, gdzie suchą wiedzę na temat opisywanego gatunku zastąpiono krótkim zbiorem informacji i ciekawostek. Wieloryby, delfiny, ośmiornice, kraby, morsy zerkają na odwiedzających z każdego zakątka Parku, w którym odnajdziecie także oczka wodne i wspaniały, nowoczesny plac zabaw z mnóstwem kolorowych atrakcji. Na przetestowanie ich wszystkich lepiej zarezerwować przynajmniej godzinę.

Ocean Park
ul. Żwirowa, 84-120 Władysławowo
Tel.: 606 422 994
E-mail: rezerwacje@oceanpark.pl
www.oceanpark.pl

 

Footgolf Kaszëbë

Fotogolf Kaszebe atrakcje dla dzieci Władysławowo

Footgolf Kaszëbë powstał latem 2019 roku w Swarzewie między Puckiem a Władysławowem. Footgolf, czyli piłkarski golf to aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Przejście wszystkich 18 tras zajmuje 4-osobowej rodzinie ok. 1,5 godziny. Celem uczestnika gry jest wkopanie nogą piłki nożnej do dołka. Im mniej kopnięć, tym lepiej. Tory do gry mają średnio 50 metrów długości. Pole footgolfowe w Swarzewie jest znacznie równiejsze niż pole w Przywidzu. Dlatego na każdym torze ustawiono przeszkody bądź zadania do wykonania. Są to np. rury, kręgi czy opony. Na ostatnim dołku piłkę należy wkopać do… bagażnika trabanta! Dołki są szerokie, mają 50 cm, więc piłka spokojnie się w nim zmieści. Dla najmłodszych przewidziano mniejsze piłki. Umiejętność kopania piłki się przyda, ale nie jest konieczna. Dodatkową ciekawostką jest boisko piłkarskie zbudowane z samych opon różnych rozmiarów.  Footgolf w Swarzewie graniczy z wyciągiem wakeboardowym, campingiem „Dzika Plaża” i z drogą rowerową tuż przy Zatoce Puckiej. Najmłodszych zainteresuje także trampolina i kucyki.

Centrum rekreacyjne Dzika Plaża,  84-100 Swarzewo k. Pucka,

Tel. 513 855 147    www.footgolf-kaszebe.pl

Park linowy we Władysławowie

Jeśli lubicie adrenalinę, TarzanPark we Władysławowie na pewno Wam jej dostarczy. Do dyspozycji małych i dużych gości jest tutaj pięć tras o różnych stopniach trudności. Najtrudniejsze to takie, że od samego spojrzenia w górę niektórym mamom zrobi się słabo… Dzieciaki jednak radzą sobie świetnie, a i część dorosłych daje się skusić na przygodę z linami.
Przy rejestracji można sprawdzić od jakiego wzrostu dziecko może pokonywać którą trasę. Jeśli jesteście pierwszy raz, pomyślcie o łatwiejszej trasie, żeby mały zdobywca przygód się nie przestraszył i nie zraził do tego typu zabawy. Dobrą wiadomością dla rodziców dzieci w różnym wieku jest to, że najłatwiejsza – zielona trasa dostosowana jest dla młodszych dzieci i można pokonywać ją razem z maluchem, więc poradzą sobie nawet czterolatki. A radość i duma w ich oczach po dokonaniu takiego wyczynu będzie czymś bezcennym!:)

TarzanPark we Władysławowie
ul. Żeromskiego 36 (naprzeciwko Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie). Park czynny jest w sezonie letnim tj. lipiec, sierpień od godz.10:00 do 20:00, otwarty jest też w długie weekendy.
http://www.tarzanpark.pl/

Wieża widokowa we Władysławowie
Panorama miasta, Zatoki Puckiej i całego Półwyspu Helskiego robi wrażenie, a wysokość po prostu zapiera dech w piersiach. Tak – wieża widokowa we Władysławowie to kolejny żelazny punkt zwiedzania tej miejscowości. Nawet co bardzo rozleniwieni urlopem turyści mają na to szansę, bo na wieżę można wjechać windą, dopiero ostatni, najwyższy odcinek pokonując stromymi schodami.

Strzelista wieża, znajdująca się nieopodal portu rybackiego, to charakterystyczny punkt Władysławowa. Traficie tam z każdego miejsca miasta, którego panoramę można podziwiać z tarasu widokowego o  wysokości 45 metrów n.p.m. oraz tzw. kuli (tarasu górnego) o wysokości 63 metrów. Pobyt w kuli robi niesamowite wrażenie, ale warto się zastanowić nad wejściem tam, jeśli czujemy dyskomfort na wysokościach. Dzieci do lat 4 na kulę wchodzić nie powinny. Wieża jest otwarta dla zwiedzających przez cały rok w godzinach 10:00-18:00.
Dom Rybaka (taka była pierwotna funkcja budynku) znajduje się przy ulicy Hallera. Małych turystów zerkających na świat z góry, na pewno BARDZO zainteresuje Lunapark Sowiński znajdujący się 300 metrów dalej. Jest w nim głośno i kolorowo czyli tak, jak dzieci lubią najbardziej.

Muzeum Motyli i Magiczny Zawrót Głowy
Pomysł na deszczowe (i nie tylko) popołudnie to, zlokalizowane także w Domu Rybaka, Muzeum Motyli. 3 tysiące eksponatów na niewielkiej powierzchni – mieniące się wszystkimi barwami tęczy motyle, chrząszcze, żuki, pająki… Różnorodność barw i gatunków jest oszałamiająca. Nawet kilkuletnie maluchy przystają przed gablotami z zainteresowaniem.
Muzeum czynne jest od maja do października w godzinach 10:00-18:00 (w wakacje do 21:00).
http://www.muzeummotyli.pl
Kolejną atrakcją zlokalizowaną w tym samym miejscu jest ekspozycja Magiczny Zawrót Głowy. Interaktywne wystawy to coś, do czego dzieci nie trzeba długo namawiać. Będą z radością przekręcać, naciskać, przestawiać i sprawdzać. Będą odkrywać tajemnice iluzji optycznych i „czarów” w postaci zabawnych tricków. Przetestują zabawki optyczne z poprzednich wieków. Zbadają sekrety działania ludzkiego mózgu i oka. Wniosek: dzieci nie wyjdą z wystawy znudzone!
W drodze na wystawę proponujemy zatrzymać się na chwilę w gabinecie śmiechu – 13 luster wprawi w dobry nastrój każdego, kto się w nich przejrzy.
Muzeum Iluzji
(V piętro w wieży widokowej Domu Rybaka)
tel. 50 232 90 66
infomuzeum@orange.pl

Latarnia Morska Rozewie

 

Kolejny rzut oka na wybrzeże z lotu ptaka, lecz z nieco innej perspektywy. Do latarni na Rozewiu także można się wybrać w ramach wycieczki rowerowej. Znajduje się niedaleko Władysławowa w stronę Jastrzębiej Góry.
Położona na uboczu i niepozorna na pierwszy rzut oka latarnia, pozwala obejrzeć świat z naprawdę pięknej perspektywy, bo spoglądamy na niego znad koron drzew, z wysokości ponad 32 metrów. Dla dzieci to nie lada frajda, ale pokonanie wielu krętych schodów to też nie lada wyzwanie. 🙂 Ze względu na ich stromość, nie zaleca się wchodzenia dzieci poniżej czwartego roku życia.
Wchodząc po schodach można obserwować cały system działania latarni, wyposażonej w nowoczesną lampę obrotową. W budynku latarni mieści się Muzeum Latarnictwa Morskiego, które powinno zainteresować męskich przedstawicieli rodziny.
Będąc na Przylądku Rozewie – najdalej na północ wysuniętej części Polski, można także udać się na krótki spacer do pobliskiego Rezerwatu Przylądek Rozewie (150-letnie buki nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat) oraz na pobliską kamienistą plażę.
Latarnia morska Rozewie (ul. Leona Wzorka 1)

Rowerowe wybrzeże
Doskonała wiadomość dla wielbicieli jazdy na rowerze! Z Władysławowa na sam Hel prowadzi ścieżka rowerowa. Trasa może nie należy do najkrótszych czy najłatwiejszych (chwilami prowadzi przez leśne pagórki), ale widoki są warte wysiłku. Po drodze proponujemy kilka przystanków na małych plażach przy samej ścieżce, które zaczynają się już kilka kilometrów za Władysławowem, lub w miasteczkach położonych wzdłuż trasy, znanych z wypoczynkowego charakteru: Kuźnicy, Chałupach czy Jastarni.
Jeśli kondycja nie pozwoli na powrót tą samą trasą, można wrócić pociągiem lub statkiem wycieczkowym z Helu do Gdyni, która leży kilka kilometrów od Władysławowa. Wycieczkę można zaplanować jako całodniową wyprawę na Hel lub kilkugodzinny, krótszy wypad na plażę Campingu Maszoperia lub do Juraty.
Hel i jego atrakcje opisaliśmy w innym artykule, chcemy tylko przypomnieć o tamtejszym fokarium. Wstęp nie jest drogi, a najlepiej pojawić się tam przed godziną 11:00 lub 14:00, kiedy odbywa się karmienie fok. Zwierzęta z dumą prezentują wtedy swoje, niemal cyrkowe, zdolności i umiejętność współpracy z opiekunami.

Przystanek na Campingu Maszoperia
Plaża i plac zabaw w cieniu… bunkra wojennego? Czy wiecie, że takie perełki na wybrzeżu także można znaleźć? Jadąc w stronę Helu warto zatrzymać się na kilka chwil między Kuźnicą a Jastarnią. Maszoperia znana jest przede wszystkim z dużego campingu, w którego bezpośrednim sąsiedztwie stoi dumnie… przedwojenny bunkier „Sokół”. Wdrapanie się na jego szczyt to mnóstwo radości dla małych zdobywców. Będąc już na górze mają twardy orzech do zgryzienia – wybrać się na plażę okalającą bunkier, czy może na niewielki plac zabaw niemal przylegający do bunkra z drugiej strony…

 

Nocleg
Wszyscy rodzice wiedzą, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, a że pogoda w naszym kraju lubi kaprysić, miejsce noclegu staje się czasami miejscem pobytu i całodniowej zabawy. My znaleźliśmy takie miejsce. Jedno z tych, z których dzieci nie chcą wychodzić. Pensjonat Wojciech to przyjazna atmosfera w komfortowej oprawie. Domowe jedzenie, czyste pokoje, spokojna lokalizacja kilometr od mniejszej i mniej zatłoczonej plaży. Jednym z dowodów na to, że właściciele – rodzice dwóch uroczych urwisów, doskonale znają potrzeby najmłodszych gości, jest świetnie zagospodarowana sala zabaw. Z pasją spędzają w niej czas maluchy i starszaki. Dla pierwszych przygotowano naprawdę szeroki asortyment zabawek, dla drugich – Xbox Kinect.

Doświadczenie mówi, że i tatusiowie znajdą grę dla siebie. A mamy w tym czasie mogą skorzystać z rollmasaży czy kąpieli słonecznych.

PENSJONAT WOJCIECH
Władysławowo, ul. Łąkowa 5
Tel. 602 369 305
E-mail: recepcja@pensjonat-wojciech.pl
www.pensjonat-wojciech.pl

Długi weekend we Władysławowie nie rozczaruje ani dzieci ani rodziców!
 
Anna Perlińska-Supeł

275 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent