Park Asterixa, Francja

Park Asterixa, Francja

Park Asterixa we Francji to doskonała rozrywka dla całej rodziny
Park znajduje się 30 km na północ od Paryża i oferuje rozrywki dla rodzin z dziećmi w różnym przedziale wiekowym (karuzele, kolejki, spotkania z bajowymi postaciami, zwiedzanie wioski galijskiej i wiele innych). Dla dorosłych również nie brakuje ciekawych form spędzenia czasu. M.in. odważnych nie zawiedzie roller coaster z 7 spiralami (Goudurix), który dosłownie „zawróci” Wam w głowie jadąc z prędkością 75 kmh. Spodobają się Wam również różnego rodzaju spływy górskimi rzekami (krzyków i wody będzie pod dostatkiem).

Czekają na Was 32 oryginalne atrakcje (kilkanaście z nich jest przeznaczona dla dzieci w wieku poniżej 6 lat) oraz unikalne pokazy, pełne humoru i pomysłowości. Zobaczycie m.in. piękne pokazy w Teatrze Posejdona, gdzie delfiny i lwy morskie zadziwią Was swoją inteligencją i zwinnością. Będziecie oczarowani pięknem tego zapierające dech w piersiach wodnego baletu.

Jeśli nie boicie się duchów, wybierzcie się pociągiem w podróż po zamku strachów – Transdemonium. Wszystko z ciekawymi efektami dźwiękowymi, wśród szkieletów i czarownic.

Przy wejściu do Parku można wypożyczyć wózek inwalidzki (ich liczba jest ograniczona) oraz odpłatnie wózki dla dzieci. Warto założyć dziecku bransoletkę z numerem telefonu i danymi – w razie gdyby się zgubiło, pracownicy parku będą mogli odnaleźć szybko rodziców. Na terenie Parku nie brakuje również miejsc, gdzie można zjeść smaczny obiad w oryginalnym otoczeniu. Są również punkty, gdzie znajdziecie coś na przekąskę – kanapki, lody, zimne napoje, wata cukrowa, hot dogi.

 

Przydatne informacje:
Park Asterix
BP 8 – 60128 Plailly, Francja
Tel: +44 208 792 9715
E-mail: contact@parcasterix.com
Strona: www.parcasterix.fr/en
Zwiedzanie: www.parcasterix.fr/en/opening-dates-and-times

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie