Eurodisneyland we Francji – rozrywka dla całej rodziny

Eurodisneyland we Francji dla całej rodziny
Wyobraźcie sobie, że zagłębiacie się w dwa parki Disney′a, połączone w jeden magiczny świat – Park Disneyland i jego pięć zaczarowanych krain, a tuż obok Park Walt Disney Studios i jego cztery strefy filmowe.

W pierwszym będzie okazja m.in. uściskać Miki i Minnie, zrobić sobie zdjęcia i poprosić Pluto o autograf. W Krainie Main Street U.S.A przeniesiecie się do początków XX w. i poczujecie klimat małego miasteczka. W Krainie Fantazji spotkacie niesamowitych bohaterów bajek, wróżki, księżniczki oraz Piotrusia Pana. Będzie okazja powirować w filiżance, jak tej z Alicji w Krainie Czarów, zobaczycie świat miniatur. Staniecie się uczestnikami przygód Pinokia oraz poszybujecie na grzbiecie słonia Dumbo. Zachwyt wzbudzi również niepowtarzalna wizyta w Pałacu Śpiącej Królewny.

W kolejnej Krainie – Dzikiego Zachodu, każdy miłośnik kowbojów westchnie z zachwytem – m.in. czeka na was wielka górska kolejka, nawiedzony dom strachów i Miasteczko Pocahontas, gdzie najmłodsi mogą się wspinać i poczuć, jak mali Indianie. Kolejne miejsce – Kraina Odkryć, to coś dla tych, którzy lubią wyprawy w kosmos i marzą, by być pilotem statku lecącego na Księżyc lub przelecieć się rakietą kosmiczną. Pojawi się okazja odwiedzenia podwodnnego świata Kapitana Nemo.

Ostatnia – Kraina Przygody wprowadzi Was w świat podróżników i wielkich odkrywców. Spotkacie bohaterów Piratów z Karaibów i obejrzycie ich statek. Sprawdzicie, jak mieszkają Robinsonowie. Będziecie mogli odwiedzić m.in. wykopaliska archeologiczne z filmów o Indiana Jones-ie.

Niesamowite wrażenia czekają Was również Park Walt Disney Studios – gdzie przeniesiecie się do świata filmów Disneya (m.in. zobaczyci  pokazy kaskaderów, niesamowite efekty specjalne. Przekonacie się, co kryje się za kulisami filmów – jak się je kręci, przygotowuje dekoracje, kostiumy, będziecie mogli podziwiać rekwizyty i pojazdy z najsłynniejszych filmów Disneya.

Przez cały rok, oprócz baśniowych atrakcji cała rodzina może brać udział w magicznych przedstawieniach i paradach. Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym, z udogodnieniami (parkingi, restauracje i bary dostosowane toalety, specjalne pokoje w hotelach Disney′a.). Wychodząc z parku nie zapomnijcie odwiedzić również Village Disney, gdzie czekają sklepy z pamiątkami, kina i restauracje.

Przydatne informacje:
Kompleks położony jest na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Vallée – 30 km na wschód od stolicy Francji.

Disneyland Paris
77777 Marne-la-Vallee Cedex 4
Tel. (+33) 1 60 30 60 30
Informacje i rezerwacje:
Tel. 33 (0)1 60 30 60 69

Strona: www.disneylandparis.com
DISNEYLAND PARK, jak i WALT DISNEY STUDIOS PARK otwarte są codziennie przez cały rok.