• Podróże
  • Eurodisneyland we Francji - rozrywka...

Eurodisneyland we Francji – rozrywka dla całej rodziny

Eurodisneyland we Francji dla całej rodziny

Bajkowy świat nie tylko dla dzieci. Bez względu na wiek zachwycicie się atmosferą, która tu panuje; To, co do tej pory było tylko obrazem w TV – stanie się na chwilę realną rzeczywistością, która Was otoczy i porwie w świat fantazji.

Wyobraźcie sobie, że zagłębiacie się w dwa parki Disney′a, połączone w jeden magiczny świat – Park Disneyland i jego pięć zaczarowanych krain, a tuż obok Park Walt Disney Studios i jego cztery strefy filmowe.

W pierwszym będzie okazja m.in. uściskać Miki i Minnie, zrobić sobie zdjęcia i poprosić Pluto o autograf. W Krainie Main Street U.S.A przeniesiecie się do początków XX w. i poczujecie klimat małego miasteczka. W Krainie Fantazji spotkacie niesamowitych bohaterów bajek, wróżki, księżniczki oraz Piotrusia Pana. Będzie okazja powirować w filiżance, jak tej z Alicji w Krainie Czarów, zobaczycie świat miniatur. Staniecie się uczestnikami przygód Pinokia oraz poszybujecie na grzbiecie słonia Dumbo. Zachwyt wzbudzi również niepowtarzalna wizyta w Pałacu Śpiącej Królewny.

W kolejnej Krainie – Dzikiego Zachodu, każdy miłośnik kowbojów westchnie z zachwytem – m.in. czeka na was wielka górska kolejka, nawiedzony dom strachów i Miasteczko Pocahontas, gdzie najmłodsi mogą się wspinać i poczuć, jak mali Indianie. Kolejne miejsce – Kraina Odkryć, to coś dla tych, którzy lubią wyprawy w kosmos i marzą, by być pilotem statku lecącego na Księżyc lub przelecieć się rakietą kosmiczną. Pojawi się okazja odwiedzenia podwodnnego świata Kapitana Nemo.

Ostatnia – Kraina Przygody wprowadzi Was w świat podróżników i wielkich odkrywców. Spotkacie bohaterów Piratów z Karaibów i obejrzycie ich statek. Sprawdzicie, jak mieszkają Robinsonowie. Będziecie mogli odwiedzić m.in. wykopaliska archeologiczne z filmów o Indiana Jones-ie.

Niesamowite wrażenia czekają Was również Park Walt Disney Studios – gdzie przeniesiecie się do świata filmów Disneya (m.in. zobaczyci  pokazy kaskaderów, niesamowite efekty specjalne. Przekonacie się, co kryje się za kulisami filmów – jak się je kręci, przygotowuje dekoracje, kostiumy, będziecie mogli podziwiać rekwizyty i pojazdy z najsłynniejszych filmów Disneya.

Przez cały rok, oprócz baśniowych atrakcji cała rodzina może brać udział w magicznych przedstawieniach i paradach. Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym, z udogodnieniami (parkingi, restauracje i bary dostosowane toalety, specjalne pokoje w hotelach Disney′a.). Wychodząc z parku nie zapomnijcie odwiedzić również Village Disney, gdzie czekają sklepy z pamiątkami, kina i restauracje. 

 

Przydatne informacje:
Kompleks położony jest na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Vallée – 30 km na wschód od stolicy Francji.

Disneyland Paris
77777 Marne-la-Vallee Cedex 4
Tel. (+33) 1 60 30 60 30
Informacje i rezerwacje:
Tel. 33 (0)1 60 30 60 69

Strona: www.disneylandparis.com
DISNEYLAND PARK, jak i WALT DISNEY STUDIOS PARK otwarte są codziennie przez cały rok. 

 Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]