UD

EuroDisneyland i Walt Disney Studios Park pod Paryżem

eurodisneyland-i-walt-disney-studios-park-pod-paryzem
Nie ma dziecka, które nie kojarzyłoby Śpiącej Królewny, Piotrusia Pana, Aladyna, Nemo, Stich′a i innych bohaterów wspaniałych bajek Walta Disney′a. To wspaniali „przyjaciele” dziecięcych lat, towarzyszący dzieciom w ich radościach, troskach, wprowadzający w świat magii i fantazji, dostarczający niezapomnianych wrażeń.

Tak jak filmy i książki, tak i park rozrywki Disneyland stworzony został z myślą o dzieciach i ich rodzinach. Zaplanujcie szalone wakacje w resortach Disyen′a: hotele, restauracje, sklepy i oczywiście całodzienna rozrywka w 2 parkach Disneyland′zie i Disney Studios.

W parkach nikt się nie będzie nudził! Znajdzie się coś dla dużych i małych! Szczególnie polecane atrakcje to:

– Słynny zamek Kopciuszka (Cinderella castle)
– Latający Dywan Aladyna (The Magic Carpets of Aladin)
– Rock ‘n′ Roller Coaster Starring Aerosmith
– The Tower of Terror
– Space Mountain

Przez cały dzień odbywają się parady, występy, pokazy filmowe. Można także zakupić kreskówkowe pamiątki, zjeść pyszny obiad czy po prostu spacerować po klimatycznych uliczkach stylizowanych niczym z bajki.

Informacje praktyczne:
– można nabyć bilet umożliwiający przechodzenie z jednego parku do drugiego – nazwa takiego biletu „ticket Hopper” . Taki bilet się bardzo opłaca.
– dobrze jest zaopatrzyć się w mapkę parku i konkretnie zaplanować dzień. Atrakcji jest bowiem bardzo  dużo i może się okazać, iż na wszystko nie starczy czasu. Dobrze więc skorzystać najpierw z tych, które najbardziej ekscytują.
– w sezonie wakacyjnym należy się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości – tłumy turystów mogą trochę zniechęcać np. do stania w długich kolejkach.
– Parki są tak duże, że spokojnie można spędzić w nich kilka dni.

Tekst i Foto. Irmina Szadkowska-Filipowicz

 

424 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent