• Podróże
  • EuroDisneyland i Walt Disney Studios...

EuroDisneyland i Walt Disney Studios Park pod Paryżem

eurodisneyland-i-walt-disney-studios-park-pod-paryzem

Nie ma dziecka, które nie kojarzyłoby Śpiącej Królewny, Piotrusia Pana, Aladyna, Nemo, Stich’a i innych bohaterów pięknych bajek Walta Disney’a. To wspaniali „przyjaciele” dziecięcych lat, towarzyszący dzieciom w ich radościach, troskach, wprowadzający dzieci w świat magii i fantazji, dostarczający niezapomnianych wrażeń.

Nie ma dziecka, które nie kojarzyłoby Śpiącej Królewny, Piotrusia Pana, Aladyna, Nemo, Stich′a i innych bohaterów wspaniałych bajek Walta Disney′a. To wspaniali „przyjaciele” dziecięcych lat, towarzyszący dzieciom w ich radościach, troskach, wprowadzający w świat magii i fantazji, dostarczający niezapomnianych wrażeń.

Tak jak filmy i książki, tak i park rozrywki Disneyland stworzony został z myślą o dzieciach i ich rodzinach. Zaplanujcie szalone wakacje w resortach Disyen′a: hotele, restauracje, sklepy i oczywiście całodzienna rozrywka w 2 parkach Disneyland′zie i Disney Studios.

W parkach nikt się nie będzie nudził! Znajdzie się coś dla dużych i małych! Szczególnie polecane atrakcje to:

– Słynny zamek Kopciuszka (Cinderella castle)
– Latający Dywan Aladyna (The Magic Carpets of Aladin)
– Rock ‘n′ Roller Coaster Starring Aerosmith
– The Tower of Terror
– Space Mountain

Przez cały dzień odbywają się parady, występy, pokazy filmowe. Można także zakupić kreskówkowe pamiątki, zjeść pyszny obiad czy po prostu spacerować po klimatycznych uliczkach stylizowanych niczym z bajki.

Informacje praktyczne:
– można nabyć bilet umożliwiający przechodzenie z jednego parku do drugiego – nazwa takiego biletu „ticket Hopper” . Taki bilet się bardzo opłaca.
– dobrze jest zaopatrzyć się w mapkę parku i konkretnie zaplanować dzień. Atrakcji jest bowiem bardzo  dużo i może się okazać, iż na wszystko nie starczy czasu. Dobrze więc skorzystać najpierw z tych, które najbardziej ekscytują.
– w sezonie wakacyjnym należy się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości – tłumy turystów mogą trochę zniechęcać np. do stania w długich kolejkach.
– Parki są tak duże, że spokojnie można spędzić w nich kilka dni.

Tekst i Foto. Irmina Szadkowska-Filipowicz

 Zobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]

6/6

Akwarium Gdyńskie

akwarium-gdynskie

Akwarium Gdyńskie

zobacz

Dla wielbicieli cudów przyrody chciałam polecić Akwarium Gdyńskie. Natknęłam się na nie przypadkiem, zwiedzając Port ze swoją rodziną. Kupiliśmy bilety (dość drogie, ale warto!) i zatopiliśmy się w tym fantastycznym miejscu, na prawie dwie godziny.

ZOBACZ TAKŻE:Disneyfilm