Weleda
Weleda Baby

Marianna - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Mania, Mańka, Marianka
Znaczenie :
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Marianne Weber, Marianne Moore, Marianne Faithfull, Marianna Habsburg, Marianna Lubomirska
Imieniny : 17 lutego, 2 czerwca i 8 września
 

Historia i znaczenie imienia Marianna

Pochodzenia imienia Marianna można rozpatrywać z kilku perspektyw. Już w Średniowieczu żeńskie imię Marian rozwinęło się jako odmiana Marion, które było francuskim zdrobnieniem od imienia Marie (ang. Mary). Imię Marianna stało się modne pod koniec XIX wieku, z powodu trendu do łączenia imion w jedno. W tym przypadku jest to po prostu połączenie imienia Maria oraz Anna. Wreszcie Marianna może być angielską formą hiszpańskiej Mariany, żeńskiej formy starorzymskiego nazwiska Marianus – pochodzącego albo od słowa Mars (rzymskiego boga wojny), albo od łacińskiego słowa „mas” oznaczającego „mężczyznę” lub „maris”, co oznacza „morze”.

Jest to także żeńska forma imienia Marian. W Polsce imię to pojawiło się już w XIII wieku, do dziś cieszy się dużą popularnością.

Numerologia imienia Marianna

Liczba imienia Marianna to numerologiczna ÓSEMKA, opisująca osoby z dużym naznaczeniem władzy, bogactwa i obfitości.

Jaka jest Marianna?

Jest to osoba niezwykle silna i autorytatywna. Stworzona po to, by wprowadzać zmiany na świecie, zarządzać i dowodzić. Tak się składa, że zazwyczaj jest to osoba dobrze usytuowana na płaszczyźnie materialnej, ale jej silna osobowość pokazuje, że nie jest to tylko dzieło przypadku. Jeśli chce i właśnie na tym skupi swoje siły, może błyskawicznie dorobić się fortuny. Jest niezwykle aktywna, intensywnie pracująca. Marianna nigdy nie spoczywa na laurach, sukces ma dla niej znaczenie dopiero po skończeniu w pracy, a już wtedy zaczyna nowy projekt. Doskonale potrafi zorganizować wokół siebie dowolną grupę oraz nakierować ją na osiągnięcie celu, korzystając jednocześnie z indywidualnego potencjału jednostek, by wykrzesać to, co najlepsze z zespołu.

Znak zodiaku imienia Marianna

Imię Marianna doskonale pasuje do znaków Byka, Koziorożca i Panny, nastawionych na praktyczne działanie.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Marianna:

Agata Kulesza, Katarzyna Groniec i Olaf Lubaszenko, Jerzy Stuhr

480 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent