UD

Arnold - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Arni, Arnoldzik
Znaczenie : władający jak orzeł
Planeta : Jowisz
Znane : Arnold Schwarzenegger
Imieniny : 19 lutego, 18 lipca, 9 września

Historia imienia

Wiele jest imion „niedźwiedzich”, czyli pochodzących od słów oznaczających niedźwiedzia w różnych językach (Urszula, Arkadiusz, Artur, Bernard); imion lwich (LeonLeonard), nawet wilczych (Adolf, Wolfgang), ale jest chyba tylko jedno imię orle – właśnie Arnold. Orzeł był w wyobrażeniach chyba wszystkich dawnych ludów ptakiem wybitnie magicznym: symbolizował dumę i godność, mądrość polegającą na tym, że widzi się wszystko z daleka, tak jakby oglądało się świat „z lotu ptaka”, był wreszcie pośrednikiem pomiędzy ziemią a niebem. Dawni szamani w swoich magicznych wyprawach do nieba podróżowali na orłach jak na wierzchowcach, lub sami przybierali w swych wizjach postać orłów. Także w Biblii był jednym ze stworzeń strzegących tronu Boga – tak jak ujrzał go prorok Ezechiel. Orzeł symbolizuje też siłę ducha, moc i nieśmiertelność – i dlatego królowie obierali go za swe godło, aby zaznaczyć, że ich dzieło jest miłe Niebu i trwalsze niż przemijające ludzkie pokolenia.

Znaczenie imienia Arnold

Arnold = władający jak orzeł.

Numerologia imienia Arnold

Arnold, „władający na podobieństwo orła”, to imię ciekawe jeszcze dlatego, że łączy w sobie podniebną symbolikę orła z ziemskim, konkretnym i praktycznym znaczeniem liczby CZTERY. Liczba imienia sprawia, że „orlim władcom” – Arnoldom – nie grożą „odloty” i rozminięcie się z rzeczywistością.

Jaki jest Arnold?

Młody człowiek obdarzony tym imieniem będzie miał zarazem szerokie poglądy na świat i dbałość o ziemskie konkrety i szczegóły.

Znak zodiaku imienia Arnold

Z natury najlepiej pasuje to imię do znaku Skorpiona, a także do znaków związanych z żywiołem Ziemi – a więc do Koziorożca i Panny, i trochę mniej – do Byka. Ale z drugiej strony odpowiada powietrznemu Wodnikowi i ognistemu Lwu. Znaki zbyt roztargnione, niecierpliwe i skłonne do pomieszania, jak Baran, Bliźnięta, Waga lub Ryby, imię to będzie „stawiać na nogi” i pogłębiać ich związki z twardą, materialną rzeczywistością, a znowu Koziorożcom, Pannom, Rakom i Skorpionom będzie dodawać polotu i fantazji.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

643 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent