Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Antonin - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Antoninek, Antoś, Antek
Znaczenie : od imienia Antoni
Planeta : Jowisz i Księżyc
Znane : Antonin Rouzier, Antonin Artaud, Antonin Kratochvil II
Imieniny : 12 stycznia, 14 lutego 20 kwietnia, 10 maja, 7 lipca, 29 lipca, 1 sierpnia, 2 września, 24 października, 31 października i 13 listopada
 

Historia i znaczenie imienia Antonin

Imię Antonin jest imieniem pochodzenia łacińskiego, wywodzący się od imienia Antoni. Żeński odpowiednik imienia to Antonina lub Antonia. Antonin jest także nazwą wsi w województwie wielkopolskim, a Saint-Antonin to miejscowość i gmina we Francji.

Numerologia imienia Antonin

Liczba imienia Antonin to numerologiczna SZÓSTKA, opisująca negocjatorów i dyplomatów.

Jaki jest Antonin?

Antonin jest osobą, która z łatwością nawiązuje kontakty społeczne. Otacza go ciepła i przyjazna energia, która jak magnes przyciąga ludzi. Ma więc wielu przyjaciół i sprzymierzeńców. Sprawdza się jako doradca, któremu można zaufać – wszyscy chętnie przychodzą do niego ze swoimi problemami.

Antonin poszukuje równowagi i harmonii zarówno w swoim życiu, jak i w całym świecie. Jest bardzo wrażliwy na niesprawiedliwość i krzywdę społeczną. Jest osobą niezwykle sumienną i zorientowaną na pomaganie, głównie słabszym i potrzebującym.

W jakiś niewytłumaczalny sposób Antonin przyciąga do siebie również pieniądze, przez co zwykle otacza się pięknymi przedmiotami, gdyż jest wysoce wrażliwy na sztukę. Jego rozwój osobisty polega jednak na dawaniu, a nie na podążaniu za własnymi potrzebami – dopiero wówczas osiąga wielkie rzeczy.

Jest stworzony do życia rodzinnego, czuje się wówczas bezpiecznie i stabilnie. Wyśmienicie sprawdza się jako ojciec i mąż. Do budowania związku poszukuje partnera o stabilnym charakterze, pociąga go intelekt i oddanie wyższym ideałom.

Znak zodiaku imienia Antonin

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Antonina to Byk i Skorpion, które współgrają z jego wrażliwą naturą.

176 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent