UD

Antonia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Antosia, Tosia, Antonka
Znaczenie : od imienia Antoni
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Antonia Bird, Antonia Arslan, Antonia – żona Gallusa
Imieniny : 28 lutego, 29 lutego, 29 kwietnia, 4 maja i 17 maja.
 

Historia i znaczenie imienia Antonia

Antonia to imię pochodzenia łacińskiego. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Antoni, pochodzącego od jednego z najstarszych nazw rodowych w starożytnym Rzymie. W Polsce pojawiło się wcześniej niż imię Antonina, jednak zostało przez nie wyparte. Antonia to także nazwa planetoidy.

Numerologia imienia Antonia

Liczba imienia Antonia to numerologiczna JEDENASTKA, liczba mistrzowska, pasująca do osób odkrywczych i nowatorskich w działaniu.

Jaka jest Antonia?

Antonia jest osobą bardzo uduchowioną. Poszukuje prawdy, a życie postrzega jako wędrówkę do jej odnalezienia. Ma rzadko spotykaną, wyjątkową energię duchową, która daje jej poczucie obowiązku oświetlania otaczającego ją świata. Ma większy potencjał niż zdaje sobie z tego sprawę, dlatego ważne jest, by Antonia oddała się wyższym ideałom. Posiada zdolności, które inspirują duchowo innych. Ma niezwykle silną intuicję, za którą zawsze podąża. Posiada także wysoko rozwinięte umiejętności dyplomatyczne, przez co jest doskonałym typem rozjemcy. Do tego „zna się” na ludziach – potrafi w łatwy sposób przeniknąć ich umysły, dzięki czemu szybko orientuje się w ich zamiarach i strapieniach. Antonia nigdy nie podąża utartymi szlakami, nie wzoruje się na innych. Stroni od gotowych schematów. Jest typem odkrywcy i to na swoim nowatorstwie najbardziej polega.

Mistrzowska liczba 11 opisująca imię Antonia, może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem – cienka linia rozdziela wielkość od możliwości samo destrukcji.

Znak zodiaku imienia Antonia

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Antonii to Panna i Byk, które doskonale współgrają z jej wyjątkową naturą.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Antonia:

Anna Wendzikowska

606 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent