Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Angelina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Angela, Angie, Angelka
Znaczenie : anielska
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Angelina Jolie, Angelina Hübner-Grün, Angelina Grimké
Imieniny : 29 kwietnia i 14 lipca
 

Historia imienia i znaczenie imienia Angelina

Imię Angelina jest bardziej fantazyjną formą pochodną od imion Aniela i Angela. Imiona te pochodzą od łacińskiego męskiego imienia Angelus, które wywodzi się z greckiego słowa angelos (co oznacza „posłaniec”). Angelina jest  prawdopodobnie także rozwinięciem żeńskiej formy łacińskiego przymiotnika angelicus, co tłumaczy się jako „anielski”. Pełne znaczenie imienia – tzn. „Posłaniec Boga” pochodzi z Biblii. Angelina to przede wszystkim angielska wersja tego imienia. Francuska forma imienia to Angeline lub Angélique. Wszystkie „anielskie” imiona zostały spopularyzowane w XVIII wieku. W Polsce w 2018 roku imię Angelina otrzymało jedynie 12 dziewczynek.

Numerologia imienia Angelina

Imię Angelina to numerologiczna DZIEWIĄTKA, pasująca do osób empatycznych i oddanych innym.

Jaka jest Angelina?

Angelina to osoba niezwykle dobroduszna i prostolinijna. Pragnie pomagać innym, siebie stawiając na drugim miejscu. Nieważne są dla niej dobra materialne czy dążenie do sukcesu. Angelina jest powołana do pracy społecznej, w żadnej innej nie widzi większego sensu. Cechuje ją bystry umysł, otwartość na innych i brak uprzedzeń. Niemal niemożliwe jest złapać ją na kłamstwie – i z pewnością nie dlatego, że tak dobrze je maskuje! Angelina to uosobienie uczciwości. Ma wysokie wymagania wobec świata i ludzi, przez co często zdarza się, że jest rozczarowana i zawiedziona – szczególnie, jeśli inni nie wykazują takiej aktywności i szlachetności jak ona. Przy całej swej dobroci, bywa jednak dość temperamentna i często brakuje jej cierpliwości.

Znak zodiaku imienia Angelina

Imię Angelina pasuje do osób spod znaku Raka i Ryb, które najlepiej współgrają z jej charakterem i wibracjami numerologicznej Dziewiątki.

560 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent