Weleda
Weleda Baby

Angela - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Andżela, Andżelina, Aniela
Znaczenie : anielska
Planeta : Waga
Znane : Angela Merkel
Imieniny : 4 i 27 stycznia, 11 marca, 17 sierpnia - albo w tych dniach co Aniela i Angelina; razem będzie ponad 20 dni

Historia imienia

Greckim słowem angelos nazywano najpierw wszelkich wysłanników, posłańców i kurierów, później słowo to przylgnęło do niebiańskich duchów, wysłanników Boga – czyli do aniołów. Powstało od greckiego słowa ángelos „posłaniec”.

Jest kilka imion o znaczeniu „anioł” lub „anielska”. Angela (pisane też: Angelika lub Andżelika), Aniela, Angelina.  Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Anioł (Angel)

 Angela znaczy „anielska”. Anioły to duchy powietrzne i podniebne, na ziemi zjawiające się tylko wyjątkowo. Niebo było – w myśl wielu dawnych wyobrażeń – nie tylko siedzibą aniołów, ale i idei, czyli wiecznych wzorców wszelkich rzeczy na ziemi. Imię Angela nieustannie o tym przypomina i każe patrzeć wzwyż i doskonalić się wewnętrznie. 

Znaczenie imienia Angela:

Angela – znaczy anielska.

Jaka jest Angela?

Angele mają swoje ideały i dążą do tego, aby wszystko wokół nich było „jak z obrazka”. Unikają zaś bałaganu, chaosu, pośpiechu, wszelkich sytuacji niejasnych i nieokreślonych, a także nieczystych myśli. Starają się pomagać innym, są radosne i optymistyczne, ufne. Najlepiej czują się tam, gdzie pozostały jeszcze ślady dobrych obyczajów i arystokratycznych manier. Imię to skłania także do tego, aby zawodowo zajmować się pięknem, harmonią i sztuką, więc Angele zazwyczaj studiują na artystycznych uczelniach. Idealnym zawodem dla nich jest grafik – może być komputerowy. Zazwyczaj doskonale sprawdzają się jako mamy.

Znak zodiaku imienia Angela

Znakiem zodiaku o najwyższej zgodności z tym imieniem jest powietrzny znak podlegający planecie Wenus – czyli Waga. W dalszej kolejności wymienimy Ryby, Wodnika, Bliźnięta, a także dziewczęta z artystycznego znaku Byka i idealistycznego Strzelca. Inne znaki zodiaku pod wpływem tego imienia będą łagodnieć i nabierać wyrafinowanej wzniosłości, co w przypadku Barana i Skorpiona może dać wyniki całkiem zabawne.

271 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent