Aniela

Aniela - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Anielka, Anielusia
Znaczenie : anielska
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Aniela Róża Godecka, Aniela Tułodziecka, Aniela Chałubińska, Aniela Gruszecka
Imieniny : 4 stycznia, 29 stycznia, 30 marca, 1 czerwca, 10 lipca, 21 lipca, 9 września, 2 października, 18 listopada, 20 listopada, 30 listopada
 

Historia imienia i znaczenie imienia Aniela

Imię Aniela jest spolszczoną wersją łacińskiego imienia Angela. Imiona te pochodzą od łacińskiego męskiego imienia Angelus, które wywodzi się z greckiego słowa angelos (co oznacza „posłaniec”). Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Anioł. Wszystkie „anielskie” imiona zostały spopularyzowane w XVIII wieku. W Polsce w 2018 roku imię Aniela otrzymały 874 dziewczynki, co stawia je na 50 miejscu pod względem popularności.

Numerologia imienia Aniela

Imię Aniela to numerologiczna SZÓSTKA, pasująca do osób rodzinnych i ceniących sobie spokój.

Jaka jest Aniela?

Aniela, zgodnie ze znaczeniem imienia i charakterystyką numerologicznej Szóstki, to uosobienie spokoju i dobroci. Jest osobą bardzo rodzinną, dobro jej bliskich jest dla niej zawsze najważniejsze. Często poświęca się dla innych, zupełnie zapominając o sobie i swoich potrzebach. Jest wielkoduszna i serdeczna. Nie jest poszukiwaczką przygód – przeciwnie, ceni sobie stabilizację i ciepło rodzinnego domu. Wolny czas także preferuje spędzać w gronie najbliższych. Źle znosi zmiany i niespodzianki. Aniela jest osobą o pokładach cierpliwości – potrafi wysłuchać, doradzić i wesprzeć. Ma w sobie dużo cech uważanych za typowe kobiece. Jest bardzo uczuciowa, a jej decyzjami często kieruje intuicja. Uwielbia kontakt z innymi ludźmi, dobrze się odnajduje w relacjach towarzyskich. Jest bardzo wrażliwa i empatyczna, często angażuje się w inicjatywy społeczne, pragnąć szerzyć dobro i pomagać potrzebującym.

Znak zodiaku imienia Aniela

Imię Aniela pasuje do osób spod znaku Raka i Skorpiona, które najlepiej współgrają z jej charakterem i wibracjami numerologicznej Szóstki.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Aniela:

Robert Janowski, Natalia Przybysz, Jolanta Fraszyńska

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie