UD

Anioł - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Aniołek
Znaczenie : posłaniec
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Angel Guimerá, Miguel Angel Asturias, Angel Romano
Imieniny : 27 stycznia, 6 lutego, 13 marca, 11 kwietnia, 5 maja, 16 sierpnia, 27 sierpnia, 10 września i 30 października

Historia imienia

Imię Anioł ma korzenie grecko (ángelos) – łacińskie (angelus), co oznacza „posłaniec, zwiastun, anioł”. Jest utożsamiane z aniołami. Imię Anioł ma także odpowiedniki żeńskie: Aniela, Andżelika, Angela.

Znaczenie imienia Anioł

Imię to oznacza „posłaniec, zwiastun, anioł”.

Numerologia imienia Anioł

Liczba imienia Anioł to SZEŚĆ. Charakteryzuje doskonałych dyplomatów, negocjatorów, którzy bardzo dobrze budują głębokie relacje z otoczeniem.

Jaki jest Anioł?

Osoby o imieniu Anioł są niezwykle ciepłe, przyjacielskie i pogodne. Są entuzjastyczne, a czasem wręcz wylewne w stosunku do innych, co czyni ich jeszcze bardziej lubianymi. Anioł może imponować swoim bystrym umysłem, silną osobowością i elokwentnym językiem, połączonym z pomysłowością i podejmowaniem adekwatnych działań. Ma doskonałe poczucie humoru, wszyscy wokół zaśmiewają się z jego żartów i żarcików. A sam Anioł wręcz uwielbia być w centrum zainteresowania, świetnie czuje się w towarzystwie. Zdarza mu się wyolbrzymiać, by wywrzeć wrażenie na swej publiczności, chcąc zawsze być gwiazdą wieczoru. Jest wrażliwy na pochlebstwa i odrobinę narcystyczny.

Jako dziecko, Anioł bywa bardzo pobudliwy, a jego ciekawość otaczającego świata jest wręcz nienasycona. Może to być odrobinę wyczerpujące dla rodziców, zasypywanych nieustannymi pytaniami. O dosłownie wszystko. Być może dzięki temu, w przyszłości jest dobrym studentem, choć jeśli nie jest czymś zainteresowany, to zdarza mu się iść po najmniejszej drodze oporu.

Znak zodiaku imienia Anioł

Imię Anioł pasuje do osób urodzonych pod znakiem Byka, Raka i Skorpiona.

840 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent