UD

Zwariowane wakacje taty Oli, recenzja książki

Zwariowane wakacje taty Oli recenzja ksiązki, opinie o książce dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Tatę Oli znamy z poprzedniej części, kiedy to owy rodzic nie chciał być dorosły. Uwielbiamy tę postać za niesamowity dystans i poczucie humoru. Z pozoru niezbyt rozgarnięty i zdziecinniały rodzic nie wydaje się wzorem do naśladowania, ale w tym szaleństwie jest metoda.

Tym razem rodzina Oli jedzie na wakacje i już w samolocie tata snuje fantastyczne opowieści w stylu „gdy ja byłem mały…”, w które córka wcale nie wierzy, za to przeganiają one jej strach przed lataniem i podróż mija błyskawicznie.

Tata potrafi się bawić jak mało kto i to bez rozpakowywania walizki i kremu z filtrem, co zresztą zmieni jego karnację na jakiś czas. Jest mistrzem w skakaniu na bombę do basenu, zdarza mu się strzelić gafę a dzieciom wmawia, że frytki i keczup to warzywa. Czasem trochę przesadza irytując Olę, ale gdy wracają do domu i dziewczynka tęskni za wakacjami, to właśnie tata wie, jak przegonić chandrę. Po skończonych lekcjach, ku swemu zaskoczeniu Ola wraca do domowych tropików.

Sami powiedzcie, czy nie chcielibyście czasem poleżeć na leżaku, przy basenie, z kółeczkiem i innymi gadżetami, nawet jeśli to wszystko stałoby w waszym pokoju, z temperaturą zapewnioną przez grzejnik? Ta książka pokazuje, że najlepszy rodzic to taki, który nie myli odpowiedzialności z ciągłym pouczaniem i krytykowaniem, bo żartem i fantazją też można zapewnić szczęśliwe dzieciństwo. Tata Oli Nas tego nauczy.

Zwariowane wakacje taty Oli
Thomas Brunstrom
Format: 210 x 250 mm
Stron: 32
Okładka: twarda
Seria: Tata Oli
Wydawnictwo: Dwukropek
Tłumaczenie: Edyta Stępkowska
Premiera: 10.06.2020

358 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent