UD

Tata Oli już nie chce być dorosły. Recenzja książki

Tata Oli już nie chce być dorosły - książka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Oj, nie raz z ust moich księżniczek spływała mantra „to niesprawiedliwe, że Wy możecie a ja nie”. Nieważne czy to kwestia organizowania wakacji, wyjścia z domu czy też oglądania filmów do późna. One by chciały być dorosłe, bo dorośli, to dopiero mają życie.

I proszę. Wydawnictwo Dwukropek serwuje nam książkę, którą poczynili Thomas Brunstrom, Thorbjorn Christoffersen. Antidotum na te wszystkie żale i rozpacze wiekowe.

Tata Oli nie chce już być dorosły opiniaOla też nie lubi chodzić wcześnie spać. Chciałaby się jeszcze pobawić, nie chce się kąpać, a argumenty taty w ogóle do niej nie trafiają. Brzmi znajomo?

-Ech, szkoda, że nie możemy się zamienić. Tak, żebym ja była dorosła, a ty, żebyś mógł być dzieckiem.

– A dlaczego? Oczywiście, że możemy-odpowiada tata. – Zaczynamy od jutra!

 

No i zaczęli. Tata przestał robić kanapki, spieszyć się, uznając, że o poranku… najlepiej układać puzzle. Po południu to Ola odbierała z pracy tatę, który na pytania to, gdzie ma kurtkę i buty, z rozbrajającą prostotą odpowiadał „nie wiem”. Kolejnym punktem dnia okazały się zakupy z tatą w wózku, powrót do domu, obiad, leżakowanie na kanapie przed telewizorem i donoszenie picia, sprzątanie porozrzucanego pod stołem jedzenia, zmywanie, czytanie i słuchanie bajki. Zgadnijcie sami, jak się wspomniane role rozłożyły.

Polecam lekturę dla tych, którzy szukają dowodu na to, że dorosłość nie zawsze jest taka, jak ją dzieci malują.

U nas pomogło na jakiś czas, a że książki inspirują, jednodniowa zamiana wyleczyła moje panny z narzekania. Okazało się, że świetnie sobie radzę z „jestem głodna; nie, na to nie mam ochoty, na to też nie; choćby na spacer”. Przy wieczornym czytaniu wymiękły.

Tata Oli nie chce być już dorosły opinie o książce dla dzieci

Tata Oli już nie chce być dorosły
autor: Thomas Brunstrøm
Przekład z j. duńskiego: Edyta Stępkowska
Ilustracje: Thorbjørn Christoffersen
s. 32, format 210 x 250 mm, opr. twarda, wiek 5+
Wydawnictwo Dwukropek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

727 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent