UD

Mój tato szczęściarz. Recenzja książki dla dzieci

Mój tato szczęściarz
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Joanna Papuzińska jest prozaikiem i poetką, a także profesorem zwyczajnym nauk humanistycznych. Otrzymała wiele prestiżowych nagród za swój wkład w upowszechnianie kultury oraz twórczość dla dzieci.

Jednym z tytułów stworzonych przez wymienioną autorkę jest Mój tato szczęściarz.

W książce Papuzińska opowiada o spacerach z ojcem i bratem po warszawskich ulicach, podczas których Stanisław Papuziński przybliżał dzieciom przebieg Powstania Warszawskiego. Brał w nim aktywny udział.

Historia jego życia jest niezwykła. Stanisław Papuziński był żołnierzem pokojowym, który miał pomagać cywilom nie biorącym udziału w powstaniu. Szczególną troską otaczał dzieci. Uczestniczył także w akcji ratowania najmłodszych z getta warszawskiego, organizowanej przez Irenę Sendlerową. W czasie Powstania Warszawskiego przeżył kilka niebezpiecznych, zagrażających życiu sytuacji. Wyszedł z nich cało dzięki nietypowym zbiegom okoliczności. Bohater znajdował się między innymi w budynku, na który Niemcy zrzucili bomby. Przeżył dzięki temu, że leżał wówczas pod stołem.

Mój tato szczęściarz

Mój tato szczęściarz to książka należąca do cyklu Wojny dorosłych – historie dzieci. Pomimo trudnego tematu została napisana w sposób prosty i przystępny.

W książce zamieszono mapę Warszawy z zaznaczonymi ważnymi budynkami oraz trasą, którą kanałami pokonał Stanisław Papuziński.

Monika Górka

Mój tato szczęściarz 
Joanna Papuzińska
Maciej Szymanowicz – ilustrator
PREMIERA KSIĄŻKI: sobota 27 lipca 2013 r.

284 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent