Złap bakcyla sztuki !

Złap-bakcyla-sztuki
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Pan Kuleczka, Czujny Rysiek, Kaczka Katastrofa i Zwinny Jerzy oraz inne postaci z książek ilustrowanych przez Elżbietę Wasiuczyńską i Agnieszkę Żelewską przez cały marzec spotykać się będą z najmłodszymi w siedzibie Fundacji „Sto Pociech” na ul. Freta 20/24a.

Wystawa jest adresowana do dzieci i ich rodziców. Ekspozycja będzie umieszczona na wysokości wzrostu trzylatka, tak, żeby mały człowiek mógł zobaczyć ilustracje do swoich ulubionych książek naprawdę z bliska i bez zadzierania głowy.

W trakcie trwania wystawy będą dostępne materiały plastyczne tak, by każde dziecko mogło stworzyć swoją pracę związaną z prezentowanymi ilustracjami. Każde dziecko bez względu na wiek otrzyma papier i materiały plastyczne, by móc w nieskrępowany sposób tworzyć i plastycznie wyrażać swoje uczucia, emocje, wrażenia – również te inspirowane oglądaną wystawą.

Prace dzieci zostaną zaprezentowane na odrębnej wystawie dzieci, która odbędzie się od 1 do 9 kwietnia 2008 w siedzibie Fundacji „Sto Pociech” oraz na stronie www.lapbakcyla.pl.

Interesującym wydarzeniem pierwszego dnia wystawy będą warsztaty plastyczne prowadzone przez Elżbietę Wasiuczyńską i Agnieszkę Żelewską.

Równolegle odbędzie się wykłady – Pani  Marii Ryll pt.: „Książka dla dzieci na tematy trudne.” oraz Pani Iwony Hardej pt.: „Sto, a wszystkie piękne – o różnorodności ilustracji w książkach dla dzieci.”. Zostaną również przedstawione książki nominowane i nagrodzone w ostatnim konkursie PS IBBY.

Co, gdzie, kiedy?

W piątek, 29 lutego o godzinie 17:30 w siedzibie Fundacji Sto Pociech odbędzie się wernisaż znakomitych ilustratorek: Elżbiety Wasiuczyńskiej Agnieszki Żelewskiej.

Dzieci będą mogły zobaczyć jak wyglądają oryginały ilustracji znanych książek a także spotkać ulubionych bohaterów, a wśród nich Pana Kuleczkę oraz bandę portowych Żelkotów z Trójmiasta. Oczywiście ilustratorki będą cierpliwie rozdawały autografy i uśmiechy każdemu małemu koneserowi sztuki.

Gotowość przybycia na wernisaż prosimy zgłaszać drogą mailową na adres kontakt@cudanakiju.pl

W sobotę, 1 marca zapraszamy dzieci w wieku powyżej 4 lat na warsztat plastyczny, który w dwóch odsłonach (o godzinie 12:00 oraz 15: 00) poprowadzą Elżbieta Wasiuczyńska i Agnieszka Żelewska.

Także w sobotę, 1 marca o godzinie 12:00 odbędzie się wykład p. Marii Ryll pt.: „Książka dla dzieci na tematy trudne.” O godz 15.00 – wykład

Pani Iwony Hardej pt.: „Sto, a wszystkie piękne – o różnorodności ilustracji w książkach dla dzieci.”

Warsztat plastyczny jest tylko dla dzieci, dorosłych opiekunów zapraszamy na wykład.

Informacje szczegółowe:

Ze względu na specyfikę warsztatów ilość uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt warsztatu plastycznego to 10 zł od osoby uczestniczącej w warsztacie. Jest to koszt materiałów plastycznych.

Cena biletu na wystawę dla osoby dorosłej to 5 zł .

Dzieci na wystawę wchodzą za darmo.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres kontakt@cudanakiju.pl

Przy rejestracji, prosimy podać:
a. w tytule maila „wykład” lub/i „warsztat”,
b. imię i nazwisko dorosłych opiekunów,
c. preferowaną godzinę warsztatu,
d. liczbę dzieci,
e. imiona i nazwiska dzieci,
f. wiek dzieci,
g. telefon kontaktowy.

Zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą mailową.

Wernisaż, wystawa, wykład i warsztaty plastyczne odbędą się w siedzibie Fundacji „Sto Pociech” na ul. Freta 20/24a w Warszawie.

Organizatorami są Fundacja Sto Pociech oraz Galeria www.cudanakiju.pl.

 

Patronat nad wystawą objęło Miasto Dzieci, dwutygodnik „Miś” oraz PS IBBY.

 

Sponsorami są Castle Inn oraz firma Alco.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent