Złap bakcyla sztuki !

Uwaga! W marcu w Warszawie będzie można złapać Bakcyla Sztuki!

Szczególnie podatne na jego wpływ będą dzieci.

Przez cały marzec Fundacja Sto Pociech i Galeria Sztuki dla dzieci www.cudanakiju.pl zaprasza na wystawę ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej i Agnieszki Żelewskiej dla dzieci „Złap bakcyla sztukiwww.lapbakcyla.pl.

Pan Kuleczka, Czujny Rysiek, Kaczka Katastrofa i Zwinny Jerzy oraz inne postaci z książek ilustrowanych przez Elżbietę Wasiuczyńską i Agnieszkę Żelewską przez cały marzec spotykać się będą z najmłodszymi w siedzibie Fundacji „Sto Pociech” na ul. Freta 20/24a.

Wystawa jest adresowana do dzieci i ich rodziców. Ekspozycja będzie umieszczona na wysokości wzrostu trzylatka, tak, żeby mały człowiek mógł zobaczyć ilustracje do swoich ulubionych książek naprawdę z bliska i bez zadzierania głowy.

W trakcie trwania wystawy będą dostępne materiały plastyczne tak, by każde dziecko mogło stworzyć swoją pracę związaną z prezentowanymi ilustracjami. Każde dziecko bez względu na wiek otrzyma papier i materiały plastyczne, by móc w nieskrępowany sposób tworzyć i plastycznie wyrażać swoje uczucia, emocje, wrażenia – również te inspirowane oglądaną wystawą.

Prace dzieci zostaną zaprezentowane na odrębnej wystawie dzieci, która odbędzie się od 1 do 9 kwietnia 2008 w siedzibie Fundacji „Sto Pociech” oraz na stronie www.lapbakcyla.pl.

Interesującym wydarzeniem pierwszego dnia wystawy będą warsztaty plastyczne prowadzone przez Elżbietę Wasiuczyńską i Agnieszkę Żelewską.

Równolegle odbędzie się wykłady – Pani  Marii Ryll pt.: „Książka dla dzieci na tematy trudne.” oraz Pani Iwony Hardej pt.: „Sto, a wszystkie piękne – o różnorodności ilustracji w książkach dla dzieci.”. Zostaną również przedstawione książki nominowane i nagrodzone w ostatnim konkursie PS IBBY.

Co, gdzie, kiedy?

W piątek, 29 lutego o godzinie 17:30 w siedzibie Fundacji Sto Pociech odbędzie się wernisaż znakomitych ilustratorek: Elżbiety Wasiuczyńskiej Agnieszki Żelewskiej.

Dzieci będą mogły zobaczyć jak wyglądają oryginały ilustracji znanych książek a także spotkać ulubionych bohaterów, a wśród nich Pana Kuleczkę oraz bandę portowych Żelkotów z Trójmiasta. Oczywiście ilustratorki będą cierpliwie rozdawały autografy i uśmiechy każdemu małemu koneserowi sztuki.

Gotowość przybycia na wernisaż prosimy zgłaszać drogą mailową na adres kontakt@cudanakiju.pl

W sobotę, 1 marca zapraszamy dzieci w wieku powyżej 4 lat na warsztat plastyczny, który w dwóch odsłonach (o godzinie 12:00 oraz 15: 00) poprowadzą Elżbieta Wasiuczyńska i Agnieszka Żelewska.

Także w sobotę, 1 marca o godzinie 12:00 odbędzie się wykład p. Marii Ryll pt.: „Książka dla dzieci na tematy trudne.” O godz 15.00 – wykład

Pani Iwony Hardej pt.: „Sto, a wszystkie piękne – o różnorodności ilustracji w książkach dla dzieci.”

Warsztat plastyczny jest tylko dla dzieci, dorosłych opiekunów zapraszamy na wykład.

Informacje szczegółowe:

Ze względu na specyfikę warsztatów ilość uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt warsztatu plastycznego to 10 zł od osoby uczestniczącej w warsztacie. Jest to koszt materiałów plastycznych.

Cena biletu na wystawę dla osoby dorosłej to 5 zł .

Dzieci na wystawę wchodzą za darmo.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres kontakt@cudanakiju.pl

Przy rejestracji, prosimy podać:
a. w tytule maila „wykład” lub/i „warsztat”,
b. imię i nazwisko dorosłych opiekunów,
c. preferowaną godzinę warsztatu,
d. liczbę dzieci,
e. imiona i nazwiska dzieci,
f. wiek dzieci,
g. telefon kontaktowy.

Zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą mailową.

Wernisaż, wystawa, wykład i warsztaty plastyczne odbędą się w siedzibie Fundacji „Sto Pociech” na ul. Freta 20/24a w Warszawie.

Organizatorami są Fundacja Sto Pociech oraz Galeria www.cudanakiju.pl.

 

Patronat nad wystawą objęło Miasto Dzieci, dwutygodnik „Miś” oraz PS IBBY.

 

Sponsorami są Castle Inn oraz firma Alco.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty
Złap bakcyla sztuki !