Mama i postanowienia noworoczne

mamo co to są postanowienia noworoczne
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Obiecują sobie, że tym razem się uda, że w końcu zadbają o siebie, inaczej będą podchodzić do swojego macierzyństwa – bez stresu i poczucia presji; znajdą czas na ukochane hobby i odłożone marzenia.

Będę bardziej cierpliwa, przestanę krzyczeć na dzieci i narzekać, pomyślę o jakiejś zdrowej diecie i znowu wcisnę się w ukochaną sukienkę, zacznę słuchać, co mówi moje dziecko, przestanę stawiać się na ostatnim miejscu, będę bardziej asertywna, zmienię swoje życie, zrobię coś dla siebie” – lista pożądanych i upragnionych zmian potrafi być bardzo długa i różnorodna. Niestety już około połowy stycznia większość z nich odchodzi w zapomnienie lub Mamy uznają, że jednak nie podołają wyzwaniu.

Dlaczego tak jest? Jak Mamy mogą sobie pomóc w tym, by ich pragnienia stały się pożądaną przez nie rzeczywistością?

Zamienić postanowienia w rzeczywistość

Postanowienia Mam to zarówno drobiazgi, jak i rzeczy wymagające bardzo dużych nakładów pracy, konsekwencji i silnej motywacji. Przejście od teorii do wcielenia zmiany w życie bywa bardzo trudne. Co zmniejsza szanse na sukces?

Powodów jest wiele, m.in.:
– brak konkretów (postanowienie jest bardzo ogólne, bez daty wprowadzenia go w życie, planu, przemyślenia, jakie trudności mogą się pojawić i jak je przezwyciężyć).
– zbyt duża liczba postanowień, które pragnie się zrealizować na raz.
– brak wiary we własne siły i trudności z motywacją.
– brak wiedzy, jak poradzić sobie z konkretnymi problemami.
– narzucanie sobie zbyt szybkiego lub wolnego tempa realizacji postanowienia.
– nieumiejętność dobrej organizacji swojego czasu.
– nierealność postanowienia lub jego zbyt uciążliwy charakter.
– problemy z ustaleniem, co tak naprawdę znaczy w praktyce „Uczynię swoje życie lepszym – będę lepsza dla dzieci, męża, siebie samej”.
– brak wsparcia

Przyglądając się tej liście można dojść do wniosku, że realizacja postanowień noworocznych jest karkołomnym zadaniem. To prawda – nie znaczy to jednak, że jest to niemożliwe! Grunt, to mądrze podejść do tego i znaleźć dla siebie pomoc.

Zrelaksowana Mama Przewodnikiem Mam

Od kilku lat setki Mam z całej Polski (i nie tylko), zapisują się na internetowe warsztaty ZrelaksowanaMama.pl opracowane przez psychologa specjalnie dla nich. Dzięki nim kobiety uczą się reagować na dziecięce ataki złości i agresji, radzić sobie z własnymi emocjami, wyciszyć się i przekazać tę umiejętność dziecku, kształtować w nim odpowiedzialność i umiejętność przewidywania konsekwencji swoich zachowań, wyznaczać granice nie tracąc autorytetu oraz dbać o swoją własną kondycję psychiczną i fizyczną.

Warsztaty składają się z 7 modułów: Przekonania, Uważność, Emocje, Dbanie o siebie, Naturalny potencjał, Wymagania, Szczęście rodzinne – tym samym pełnią rolę swego rodzaju Towarzysza Mamy w jej drodze do realizacji postanowień. Testy, ćwiczenia, filmy sytuacyjne pozwalają przyjrzeć się sobie i swojemu życiu. Kolejne lekcje wyznaczą rytm pracy nad sobą, motywują, dostarczają potrzebnej wiedzy i praktycznych wskazówek.

Już po kilku tygodniach Mamy mogą dostrzec zmiany, które zachodzą nie tylko w nich samych, ale także w ich rodzinach. Wcześniej zestresowane, wiecznie zmęczone, odnajdują w sobie spokój i siłę, by przekazać ją swoim najbliższym. Postanowienia, upragnione cele przestają być marzeniem – przemieniają się w konkretną rzeczywistość.

Nie odkładać w nieskończoność

Nie odkładajmy postanowień z roku na rok. Pamiętajmy, że nasza przyszłość i przyszłość naszych rodzin kształtuje się tu i teraz. Jeśli nie znajdziemy w sobie odwagi i motywacji, by mądrze zadbać o siebie – skąd weźmiemy je, by zaopiekować się bliskimi?

Niech ten rok będzie właśnie takim czasem, w którym uda się nam zrealizować postanowienia noworoczne. Czy to nie najwyższa pora, by wreszcie się udało?

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

 

…………………………………………………………

Warsztaty dostępne na stronie:
https://zrelaksowanamama.pl

 

Autor:
Warsztaty „Zrelaksowana Mama” zostały opracowane przez psycholog Krystynę Łukawską, terapeutkę o 20-letniej praktyce w Polsce i w USA, autorkę popularnej książki „Szczęśliwi rodzice, szczęśliwe dzieci”.

Poleca:
Wojciech Eichelberger – założyciel Instytutu Psychoimmunologii IPSI, wybitny psycholog i terapeuta, autor licznych publikacji na temat rodziny.

 

386 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : ZrelaksowanaMama.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent