Weleda
Weleda Baby

Zajęcia multisensoryczne – warto czy nie? Mama podpowiada

Sensorki w Baby Club Cafe - recenzja Iza Jóźwiak
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Na czym dokładnie polegają zajęcia multisensoryczne?

Generalnie tak jak sama nazwa mówi – multisensoryczne czyli wielozmysłowe, pobudzające wszystkie zmysły. Dzieci podczas zajęć patrzą, słuchają, poruszają się, dotykają, wąchają, a nawet smakują! Rozpoczynają się częścią muzyczną, podczas której rodzice razem z dziećmi tańczą i śpiewają rytmiczne piosenki oraz bawią się w różne gry inicjowane przez przesympatyczną prowadzącą.

Dzieci, które potrzebują więcej czasu na integrację, mogą z rodzicami usiąść w tym czasie na wygodnej kanapie i przyglądać się harcom pozostałych uczestników. Następnie na sali porozkładane zostają najprzeróżniejsze przedmioty: kolorowe dywaniki z różnych materiałów i o różnej fakturze, a także wielki worek wypełniony wodą oraz różnymi zabawkami, po którym dzieci mogą sobie chodzić i poznawać odczucia temu towarzyszące.

Sensorki w Baby Club Cafe - recenzja Iza Jóźwiak 5
Kolejny pojawiający się element to długi pas papieru, na którym prowadząca ustawia talerzyki z kolorowymi musami z owoców oraz pędzelki silikonowe, które służą dzieciom do malowania musami na papierze. Okazuje się, że można malować również palcami, całymi rączkami, a nawet… podjadać owocowe musy!

Sensorki w Baby Club Cafe - recenzja Iza Jóźwiak 2

Po tej części programu następuje ustawienie na sali dwóch dużych plastikowych kontenerów: jednego z wodą wymieszaną z mąką ziemniaczaną, a drugiego wypełnionego kolorowym spaghetti. Dzieci nie tylko mogą dotykać makaronu, siadać w nim, przekładać z rączki do rączki, rozrzucać, ale również po raz kolejny smakować, gdyż makaron swoje kolory zawdzięcza naturalnym barwnikom. Woda z mąką ziemniaczaną stanowi również nie lada atrakcję, dzieci mogą zanurzać w niej rączki (niektóre nawet stopy…), chlapać dookoła, nabierać na plastikowe łyżeczki, itp. Zabawa przy dwóch kontenerkach dostarcza rozrywki nie tylko Maluchom, ale również rodzicom. W tej części programu zrozumiałym staje się fakt, że na takie zajęcia należy zabrać dla dziecka ubranie na przebranie, może się bowiem okazać, że będzie ono albo “trochę” mokre, albo “trochę” kolorowe.

Sensorki w Baby Club Cafe - recenzja Iza Jóźwiak 2
Ostatnia część programu to zabawa wśród fantastycznych baniek mydlanych wypuszczanych ze specjalnego urządzenia, dzięki któremu jest ich naprawdę sporo. Dla maluszków nie znających jeszcze “magicznych kuleczek”, jest to widowisko zapierające dech w piersiach.

Sensorki to zajęcia inspirujące, pobudzające i zachęcające do poznawania świata. Prowadząca je osoba jest w pełni kompetentna, uważna na to co się dzieje dookoła, jednocześnie ciepła i przyjaźnie nastawiona do każdego dziecka. Nikt nie jest do niczego zmuszany, nic nie dzieje się bez zgody dziecka, może właśnie dlatego maluszki tak chętnie włączają się we wspólną zabawę. Koniec zajęć nie oznacza, że należy od razu opuścić salę. Każda rodzina może spokojnie przebrać dziecko, nakarmić, czy porozmawiać z innymi rodzicami. Można również przejść do drugiej sali, gdzie maluszek znajdzie kolejne atrakcje, których w Baby Club Cafe naprawdę nie brakuje.

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Sensorki w Baby Club Cafe - recenzja Iza Jóźwiak 4

“Sensorki” – czyli zajęcia multisensoryczne dla dzieci w wieku 1- 3 l. odbywają się w Baby Club Cafe na ul. Tansmana 5 w Łodzi. Do samego miejsca nieco trudno trafić za pierwszym razem (nawigacja przestaje współpracować), ale zapytani o drogę przypadkowi mieszkańcy bezbłędnie potrafią pokierować na miejsce.

BCC to miejsce przeznaczone dla rodzin z dziećmi, odczuwa się to od samego wejścia: przytulny kolorowy wystrój, mnóstwo bezpiecznych dla maluszków zabawek, okrągłe stoły, większa sala, w której odbywają się najprzeróżniejsze zajęcia dla dzieci oraz mniejsza ze stolikami i fotelami, w której rodzice mogą napić się kawy/herbaty, a także skosztować domowych wypieków.

Autorką tekstu i zdjęć jest Iza Jóźwiak, która dzieli się rekomendacjami także na swojej stronie facebook.com/planymamy

Dziękujemy za rekomendację i liczymy na więcej!

748 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent