Zgadnij, co to? Recenzja książki dla dzieci

Zgadnij kto to książka dla dzieci opinie recenzja Ed Emberley
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Literki, literki, literki… Jako rodzic i nauczyciel wiem, że z tymi literkami różnie bywa. Jednym są przyjacielem od pierwszego spotkania, a innym jawią się niczym najwredniejszy, podstępny wróg. Ileż się trzeba nakombinować, gdy pierwsze próby czytania sprawiają trudności.

Wydawnictwo Kropka poczyniło ciekawą książkę, pozwalającą zachęcić dziecko do podejmowania prób pierwszego literowania. Zawartość książki opiera się na trzech kolorach: białym, niebieskim i różowym, dzięki czemu barwy nie odwracają uwagi od zadania.

Zaczynamy od przeczytania instrukcji słowno-obrazkowej.

  1. „Przeczytaj zagadkę.
  2. Spróbuj odgadnąć, jakie zwierzę kryje się na obrazku i jakich liter brakuje w pustych polach.
  3. Spójrz pod światło przez stronę książki i sprawdź prawidłową odpowiedź.
  4. Baw się świetnie!”

Sprawdziłam w trakcie dyżuru w przedszkolu i dzieci pięcioletnie książkę pokochały.

Nawet dzieci młodsze odgadywały zagadki, by wraz ze starszymi kolegami podejmować próbę literowania. Chyba nie zdziwi nikogo, że największą frajdą było podnoszenie książki i sprawdzanie rozwiązania pod światło. Nie bez znaczenia jest też zwierzęca tematyka, tak przez dzieci uwielbiana. Poza odgadywaniem zagadek i odpowiednich liter, podoba mi się to, że rozwiązaniem jest słowo do rymu zagadki. Jedna książka, trzy kolory, stworzona na bazie dwóch kształtów i siatki a kształtuje tyle umiejętności. To wszystko w formie zabawy. Nad książką można spędzić godzinę albo potraktować ją jako kilkuminutową zabawę, co jakiś czas.

Uwaga! Ed Emberley wymyślił tę książkę pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. To tylko potwierdza, że to co sprawdzone przez lata, nadal może mieć się świetnie.

Mam nadzieję, że takich książek pojawi się więcej.

Zgadnij, co to?
Autor: Ed Emberley
Format: 196×258
Liczba stron: 32
Wydawnictwo Kropka

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent