Weleda
Weleda Baby

Za doskonały tort urodzinowy – recenzja książki

Za doskonały tort urodzinowy - książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Raz w roku wypada dzień, który dzieci wyczekują z niecierpliwością. Dzień, który musi być udany i zrealizowany zgodnie z planem. To urodziny. Podobnie jak nasi najmłodsi, idealne przyjęcie chciał mieć również bóbr – bohater książki Katy Hudson Za doskonały tort urodzinowy. Czy jego marzenie się spełniło?

Bóbr jest perfekcjonistą. Wszystko co robi cechuje staranność, rozważność i doskonałość. Nic więc dziwnego, że przygotowując tort na swoje urodziny, planuje wszystko z wyprzedzeniem. W końcu ciasto ma smakować doskonale.

Chcąc wspomóc przyjaciela w przygotowaniach najlepszych urodzin, na polanie zjawiają się żółw, królik, wiewiórka i ptaszek, by wspólnie z bobrem przygotować pyszny poczęstunek. Każdy z nich ma swój pomysł na idealne ciasto, w związku z czym pieczenie wymyka się spod kontroli. Wszystko miało być doskonałe, a okazuje się, że do doskonałości brakuje bardzo, bardzo dużo. I kiedy emocje biorą górę, bóbr wybucha ze złości… Czy zwierzętom uda się pogodzić różne wizje urodzin i jak solenizant odnajdzie się w (nie)idealnej sytuacji, tego dowiecie się z lektury.

Za doskonały tort urodzinowy to czwarta książką Katy Hudson. Do tej pory w serii pojawiły się takie pozycje jak Za dużo marchewek, Za dużo zimowych zabaw i Wyścig po złotego żołędzia. Autorka kolejny raz udowadnia, że nie potrzebuje wielu słów, by przybliżyć najmłodszym mądrą opowieść. Podobnie jak w poprzednich opowiadaniach, i tym razem wręcza nam czytelniczą perełkę, subtelną lekturę dla dzieci w wieku przedszkolnym. Historia, choć krótka, napisana została prostym językiem i tworzy całość z kolorowymi ilustracjami. Dodatkowo, czas spędzony przy książce będzie owocował nie tylko w zabawę, ale i w naukę, gdyż opowiadanie kończy się pouczającym mottem, rzutującym na tworzący się obraz samego siebie i dziecięcych przyjaźni.

Urodzinowa historia bobra to lektura na piątkę. Przemyślana i mądra z pewnością znajdzie miejsce w waszych biblioteczkach. Nie czekajcie zatem, zróbcie dzieciom niespodziankę i zaproście je na zwierzęce przyjęcie.

Eliza Idczak

Za doskonały tort urodzinowy
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 271×276
Data wydania: 2020-09-04
Wydawnictwo Amber

530 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent