Weleda
Weleda Baby

Odwagi Zajączku. Recenzja książki dla dzieci

Odwagi zajączku
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Małe dzieci często odczuwają strach przez nieznanym. Boją się wielu rzeczy, a nowe sytuacje wzbudzają w nich niepewność i lęk.

Na szczęście są opowieści, dzięki którym świat wydaje się mniej straszny. Jedną z takich historii jest krótka, acz treściwa książka autorstwa Nicoli Kinnear Odwagi Zajączku.

Pięknie zilustrowana książeczka dla dzieci pokazuje, jak siła przyjaźni może przezwyciężyć strach przed nieznanym.

Jest to historia małego, bojaźliwego zajączka Logana i jego odważnej przyjaciółki Luny. Luna kocha przygody i chętnie stawia im czoła, Logan zaś lubuje się w spokojnych zabawach w zaciszu domu. Jednak, pewnego dnia niespodziewanie niezbyt odważny do tej pory zajączek postanawia odnaleźć Lunę, aby przezwyciężyć swój strach.

zdjęcie1

Poszukiwania Luny w lasach, pod wodą i w jaskini, prowadzą zajączka do  przyjaciółki zagrożonej niebezpieczeństwem – Logan staje w jej obronie przed groźnym, nieustraszonym wilkiem. Czy uda mu się ocalić Lunę? Czy stać go na taką odwagę?

Książka pokazuje, że warto czasem podjąć ryzyko oraz uczy pewności siebie. Piękne ilustracje idealnie odzwierciedlają atmosferę i fabułę książeczki – z całą pewnością przyciągają uwagę małego czytelnika i rozwijają jego wyobraźnię.

Historia jest krótka, a język przystępny, dzięki czemu dzieci mogą przeżyć niesamowitą przygodę w niedługim czasie. Odwagi, Zajączku to wspaniała propozycja na prezent.

zdjęcie2

Poleciłabym tę książeczkę dzieciom od trzeciego roku życia. Sugerowana cena detaliczna za tę pozycję to 32,80 zł.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

PODSUMOWANIE:

„Plusy”:
–  krótka historia, idealna dla małego odbiorcy,
–  mnogość ilustracji,
–  przystępny język.

„Minus”:
–  dość wysoka cena.

Katarzyna Przybysz

804 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent