Weleda
Weleda Baby

Książki nie mają skrzydeł – recenzja

Książki nie mają skrzydeł - książkowy bestseller
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Książki nie mają skrzydeł to pozycja, po którą sięgnęliśmy z ogromną ciekawością. Powody mieliśmy dwa. Po pierwsze, wiele książek z serii Amberek to tytuły bardzo lubiane przez mojego czterolatka. Po drugie, tę książkę zilustrował Rogerio Coelho, którego niezwykły styl zachwycił nas jakiś czas temu w Ośmiornicy na dachu.

W Książki nie mają skrzydeł ilustracje są niesamowite. Rogerio Coelho tworzy całostronicowe obrazy pełne światła, blasku i migotliwych detali. Ich niepowtarzalna stylistyka prowadzi czytelnika przez krainę książkowych baśni, bajek i opowieści. Nic dziwnego, bo ta książka jest właśnie o… książkach. Na pierwszej stronie autor zapowiada, że ta lektura, to coś więcej niż książka, a ilustrator pokazuje nam dwoje dzieci, które wchodzą w literacki świat wyobraźni. Będą one latać na ogromnych ptakach i nurkować w głębinach, spotkają smoka i wróżki. A wszystko to dzięki książkom, które nie mają skrzydeł ani silników, a mimo to, właśnie dzięki nim możemy przeżywać niezwykłe przygody.

Choć tekst pisany jest wierszem, roi się w nim od metafor i wydaje się być dość abstrakcyjny, to w połączeniu z ilustracjami nietrudno wytłumaczyć najmłodszym czytelnikom jego sens. A jest nim pochwała bogactwa, które skrywają w sobie książki. Zdecydowanie najbardziej wymowne jest zakończenie, w którym czytamy „Książka jest tylko książką, gdy jej nikt nie czyta…”.

Moim zdaniem ta książka ma ogromny potencjał i tylko od nas, czytelników, zależy ile z niej wyciągniemy i gdzie nas zabierze. Przy zaangażowanym dorosłym, który poprowadzi dziecko przez ten liryczny tekst i pochyli się z nim nad niezwykłymi ilustracjami, może stać się ona podróżą w niezwykły świat wyobraźni. Na pewno warto do niej zajrzeć.

Ewelina Zielińska

Książki nie mają skrzydeł 
Ilość stron: 32, pełny kolor
Rodzaj: twarda
Format: 226×276
Data wydania: 2019-12-05
Wydawnictwo Amber

796 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent