XV Dziecięce Spotkania Teatralne

XV-Dziecięce-Spotkania-Teatralne
📖 Czyta się średnio w 1 min. 🕑
Pragnieniem organizatorów jest, aby wzrastało w dzieciach przekonanie, że teatr jest sztuką wspaniałą, potrzebną i piękną. Z tego właśnie powodu prezentowane są przedstawienia, w któcz przedstawień przygotowano imprezy towarzyszące. Spotkania rozpoczną warsztaty artystyczne, które poprowadzi dwóch czeskich scenografów: Marek Zakostelecki i Jirko Bare. Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki azjatyckiego teatru cieni, wykonają własną lalkę i nauczą się, jak nią poruszać.

Spektakle przygotowane zostały przez Teatr DRAK z Hradec Kralove (Czechy), Teatr BANIALUKA z Bielska-Białej, Teatr LALKA z Warszawy, Teatr GROTESKA z Krakowa, Opolski Teatr Lalki i Aktora. Szczegóły dotyczące wszystkich prezentowanych spektakli oraz daty przedstawień znajdziecie w naszym dziale Wydarzenia (TUTAJ).

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy na XV Dziecięce Spotkania Teatralne, wspaniałe przedsięwzięcie, które z roku na rok cieszy się  coraz większym powodzeniem i które pokazując najlepsze wzorce sprawia, że najmłodsze pokolenie wyrasta na wrażliwych ludzi.

Polecamy również Pierwotna potrzeba teatru  oraz KORCZAK 2008 – Więcej niż Teatr

Autor tekstu : Basia Krawczyk

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:teatr