XV Dziecięce Spotkania Teatralne

XV-Dziecięce-Spotkania-Teatralne

W dniach 23 – 29 marca Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza najmłodszą widownię na teatralną ucztę. Po raz piętnasty bowiem odbędą się tam Dziecięce Spotkania Teatralne, będące naturalną kontynuacją Gliwickich Spotkań Teatralnych. Celem Spotkań jest szeroko pojęta edukacja teatralna najmłodszych. Młodzi widzowie obejrzą najlepsze spektakle przygotowane dla nich w teatrach na terenie naszego kraju oraz Czech.

Pragnieniem organizatorów jest, aby wzrastało w dzieciach przekonanie, że teatr jest sztuką wspaniałą, potrzebną i piękną. Z tego właśnie powodu prezentowane są przedstawienia, w któcz przedstawień przygotowano imprezy towarzyszące. Spotkania rozpoczną warsztaty artystyczne, które poprowadzi dwóch czeskich scenografów: Marek Zakostelecki i Jirko Bare. Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki azjatyckiego teatru cieni, wykonają własną lalkę i nauczą się, jak nią poruszać.

Spektakle przygotowane zostały przez Teatr DRAK z Hradec Kralove (Czechy), Teatr BANIALUKA z Bielska-Białej, Teatr LALKA z Warszawy, Teatr GROTESKA z Krakowa, Opolski Teatr Lalki i Aktora. Szczegóły dotyczące wszystkich prezentowanych spektakli oraz daty przedstawień znajdziecie w naszym dziale Wydarzenia (TUTAJ).

W imieniu organizatorów gorąco zapraszamy na XV Dziecięce Spotkania Teatralne, wspaniałe przedsięwzięcie, które z roku na rok cieszy się  coraz większym powodzeniem i które pokazując najlepsze wzorce sprawia, że najmłodsze pokolenie wyrasta na wrażliwych ludzi.

Polecamy również Pierwotna potrzeba teatru  oraz KORCZAK 2008 – Więcej niż Teatr

Autor tekstu : Basia Krawczyk

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr
XV Dziecięce Spotkania Teatralne