Wszechświaty mojego taty w Teatrze Groteska – recenzja spektaklu

Wszechświaty mojego taty w Teatrze Groteska - recenzja spektaklu
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czy Tata jest „The One and Only”?  Czy jest jedyny i wyjątkowy we Wszechświecie, w którym główną bohaterkę Lilę czeka wiele przygód i wiele niebezpieczeństw. Tata – jakikolwiek by był: mały czy duży, łysy czy z brodą-  jest tym jedynym, który uchroni córkę przed wszystkim, rozśmieszy do łez i zdobędzie każdy szczyt , nawet bardzo niebezpieczny, aby spełnić Jej każde życzenie.

Spektakl „Wszechświaty Mojego Taty ‘’ opowiada z wdziękiem i humorem o tej niezwykłej relacji, jaka zawiązuje się pomiędzy dorastającą córką a Ojcem. Relacja pełna miłości i podziwu pozwala córce czuć się bezpiecznie w świecie niepozbawionym pułapek i wyzwań. I mimo, iż dorastanie córki sprawia, że przed Tatą pojawiają się coraz trudniejsze wyzwania, to siła tej relacji jest niezmienna i ważna rzutując na całe życie i Córki, i Ojca.

Powyższe słowa o najnowszej propozycji Teatru Groteska dla młodych widzów napisała Ewa – czytelniczka Miasta Dzieci.

Wszechswiaty mojego taty, fot. A. Kaczmarz (03)

 

Prapremiera spektaklu miała miejsce  28 października 2023 roku. Również i przedstawicielka Redakcji miała przyjemność go obejrzeć  i – prawdę mówiąc – wyszła z Teatru urzeczona i wzruszona.

Dlaczego? Bowiem pierwsze skrzypce w spektaklu grają emocje – i dobre, i złe, i radosne, i smutniejsze – ale wszystkie są tu na miejscu. To emocjami i własnymi wspomnieniami kierują się aktorzy kreując role – a są tu dwie najważniejsze: Córki i Ojca. Zwłaszcza postać Ojca jest bardzo  interesująca, a to dzięki celowemu zabiegowi wystąpienia… pięciu Tatów. Każdy z piątki aktorów grających Tatę dopasowywał się do sytuacji i potrzeby, ukazując różne oblicza i cechy oraz ubarwiając sztukę pomysłami , które dla Córki są dowodem miłości Ojca, jego zainteresowania i próbą upiększenia dzieciństwa.

Historia adresowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych i każdy dorosły odnajdzie w niej coś dla siebie , a na pewno przywoła wspomnienia relacji z własnym rodzicem.

Wszechswiaty mojego taty, fot. A. Kaczmarz (06)

 

Wszechświaty mojego taty, fot. A. Kaczmarz

 

Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent