Weleda
Weleda Baby

Wyspa Pramela. Recenzja

Wyspa-Pramela
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Szalony profesor Habakuk Tibatonga wraz ze swoim uczniem i zwierzętami, które nauczył mówić, zamieszkał na wyspie Titiwu. Pewnego dnia przy jej brzegu niesamowici bohaterowie zauważyli ogromną bryłę lodu, a w niej jajo. Profesor, jak przystało na rządnego nowych odkryć naukowca, postanowił, iż jajo zostanie wysiedziane. Tak też się stało. Odtąd życie mieszkańców wyspy Titiwu zmieniło się diametralnie. Nie mogło być inaczej. Wśród mówiących zwierząt pojawił się bowiem również posługujący się ludzką mową dinozaur, Pramel.

Powieść Maxa Kruse’a jest od wielu lat dobrze znana niemieckim czytelnikom, bywalcom kina i teatru. Pramel, niemiecki Urmel, jest bardzo popularną postacią w Niemczech, pojawiającą się w licznych adaptacjach teatralnych i w filmach. Kiedy tylko wpisze się „Urmel aus dem Eis” w wyszukiwarkę internetową, będzie można obejrzeć wiele zdjęć scen teatralnych inscenizacji, które wzbudzają przychylność odbiorców powieści sympatycznymi postaciami dinozaura i jego przyjaciół.

„Wyspa Pramela” jest przede wszystkim zabawna. Czytelnik śmieje się z pomysłów szalonego profesora i absurdalnych czasem zachowań mówiących zwierząt. Co prawda mieszkańcom wyspy Titiwu zagraża też wiele niebezpieczeństw, ale dzięki wspólnej pracy, miłości i przyjaźni udaje im się pokonać wszelkie przeciwności losu. Powieść Maxa Krause’a, pięknie zilustrowana przez Ericha Hölle’a, jest powieścią przygodową, pełną zaskakujących zwrotów akcji, dobrego humoru i sympatycznych postaci. Czytelnicy tej książki wiele się z niej nauczą też o przyjaźni i zgodnym życiu we wspólnocie.

Max Kruse pisząc Wyspę Pramela, stworzył powieść atrakcyjną dla młodego czytelnika. Podczas tej lektury nie można się nudzić, ponieważ bohaterowie przeżywają wiele ciekawych i zabawnych przygód. Zaś wprowadzenie negatywnych charakterów, pozwala przekonać młodych czytelników, że dzięki przyjaźni i poświęceniu dla innych, można pokonać wszystkie niebezpieczeństwa.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Max Kruse
Wyspa Pramela
Ilustrator: Erich Höll
Wydawnictwo Tatarak
Warszawa 2013

 

249 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:teatr