Walentynki już 14 lutego – zobacz inspiracje na Dzień Zakochanych!

Prezent walentynkowy jak zrobić

„14 lutego choć chłodem wieje wielką miłością serca rozgrzeje”

Tak, tak rozgościło się u nas to zamorskie święto szybko i sprawnie.

Kiedyś hucznie obchodziliśmy noc Kupały, czyli Noc Świętojańską, a dziś… wysyłamy różowe kartki sercem zdobione do naszych bliskich i kochanych.

Noc Świętojańska, czyli słowiańska sobótka, to święto lata, ognia, wody, miłości i płodności.

Pełne duchów, magicznych mikstur i eliksirów. Przypada na noc przesilenia letniego i budzi w sercach ekscytującą radość miłości. 

A poczciwy św. Walenty, św. troskliwy, czuły i kochający choć pozbawiony magii i rytualnych tańców obdarza nas tajemniczymi liścikami i drobnymi prezencikami.

Opinie o Walentynkach są podzielone. Uczucia należy przecież wyrażać codziennie, a nie tylko od święta. I nie powinny mieć na to wpływu różowo-serduszkowe witryny sklepów. Poza tym kicz i komercja, poza tym amerykanizacja… Bo mało to mamy polskich, pięknych świąt???

Mamy ich naprawdę dużo, ale… skoro pojawia się jeszcze jedna okazja do wyrażenia uczuć czy sympatii, do sprawienia radości najbliższym, do wywołania uśmiechu na ich twarzach to korzystajmy z tej sposobności. Miasto Dzieci za różowym kolorem nie przepada, nadmiar serduszek też nas nie zachwyca, ale walentynkowym drobiazgiem nigdy nie pogardzimy!:)

Kim był św. Walenty?

Był kapłanem rzymskim oraz lekarzem. Zmarł w Rzymie, prawdopodobnie 14 lutego 269 lub 270 r., skazany na więzienie i śmierć za pomoc udzielaną męczennikom.

Według legendy, gdy Walenty przebywał w więzieniu zakochał się w córce strażnika, a przed swą egzekucją posłał do niej list pożegnalny, podpisany „Od Twojego Walentego”. Dlatego i my dziś podpisujemy listy „Od św. Walentego”, czyniąc z siebie tajemniczego wielbiciela.

Jeśli nie macie pomysłu na prezent, a macie ochotę wykonać go samodzielnie, zajrzyjcie do naszej serduszkowej galerii.

Mamy dla Was mnóstwo walentynkowych inspiracji!

 

I jeszcze kilka pomysłów na śmieszne wierszyki na Walentynki.

 

Lubicie malowanki? Nasze serduszkowe kolorowanki mogą z powodzeniem służyć z powodzeniem za walentynkową kartkę i będą wspaniałym sposobem na spędzenie zimowego popołudnia!

Zobaczcie jak prosto zrobić piękną kartkę na Walentynki!

Dużo całusów, uśmiechów i ciepła. Radosnych Walentynek!!!

Autor tekstu : Anna Perlińska-Supeł

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:Walentynki